En ymmärrä miksi niitä piti tuoda markettien hyllyille ja haimasyöpää ja muita syäpiä lisäämään...niin että se alkoholi mitä minä käytin on vielä prosenteiltaan kauppaan soveltuvaa...mutta ei 8 prosenttinen alkoholi.
Väkevät alkoholit
3
192
Vastaukset
- Anonyymi
Höpön löpö. Mä taas oon sitä mieltä että viinitkin sinne. Siinä on se että ei käydä Alkossa ja kossut ym jää Alkon hyllylle. Mä uskon että kirkkaat aiheuttaa 90 prosenttia ongelmista. Väkivalta tapaukset esim.
Siispä, mennään kohti Eurooppaa ja viinit kaupan hyllylle. Eikös?- Anonyymi
Olen samaa mieltä mikäli kaupan hyllyille tulisivat ns oikeat viinit. Nämä 8-prosenttiset ovat ainakin osin vedellä laimennettuja litkuja mitkä jätän kaupan hyllyille ja ostan oikeat viiniin Alkosta. Lisäksi eräänkin kaupparyhmän viini oli jopa kalliimpi kuin Alkossa.
- Anonyymi
Jos juo saman määrän alkoholia miedompana, joutuu juomaan enemmän ja lihottaa eenmmän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2018294- 565182
- 244817
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni274730Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364550Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h744447- 624013
- 423665
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on402944- 452649