Kuollaanko me kaikki nyt nälkään .
Ni nyt EU. hyväksyi ennallistamissopimuksen
10
300
Vastaukset
- Anonyymi
Teollisuus häviää ja syttyy sisällissota .
- Anonyymi
Nähtäväksi jää että minkälaisia vaikutuksia tuolla on .
- Anonyymi
Sopii.
Kaikkien Euroopan maiden tulee metsittää 80% pinta-alasta.- Anonyymi
Siinäpä sitä tavoitetta kylliksi .
- Anonyymi
Kalliiksi tulisi Suomelle kun jouduttaisiin maksamaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kalliiksi tulisi Suomelle kun jouduttaisiin maksamaan.
Mutta eloapinat ja muut viherpiiperöt voi lähettää istuttamaan!
- Anonyymi
Paljon on koohkattu ennallistamisesta mutta missään ei ole kerrottu mitä se konkreettisesti merkitsee. Onko säännöt samat kaikille EU-maille?
Esimerkiksi metsä, milloin se on siirtynyt ennallistettuun tilaan, kuka saa liikkua siinä metsässä ja millä tavalla, onko kaikki talouskäyttö, marjastus, sienestys ja metsästys kielletty? Entä sitten vesistöt, millä tavoin ne ennallistuvat, onko esim vesiliikenne kielletty, entä asutus rannoilla, jokin suojavyöhyke ei kenenkään maata rannoille?- Anonyymi
No nyt me ollaan ojitettu suot ja metsät kasvamaan puuta teollisuuden tarpeisiin siinä samalla on liettynyt kaikki vesistöt , ei tämä oikein hyvin ole luonnon kannalta mennyt .
Ihminen on toistaiseksi osa luontoa , ennen kuin siirrymme virtuaaliseen tilaan ja siihen on vielä matkaa . - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No nyt me ollaan ojitettu suot ja metsät kasvamaan puuta teollisuuden tarpeisiin siinä samalla on liettynyt kaikki vesistöt , ei tämä oikein hyvin ole luonnon kannalta mennyt .
Ihminen on toistaiseksi osa luontoa , ennen kuin siirrymme virtuaaliseen tilaan ja siihen on vielä matkaa .Solta pääsee ilmaan 20x pahempaa ilmastokaasua kuin hiilidioksidi ja metsät taas sitoo hiilidioksidia. Humus ei pilaa veisistöjä, sitä on niissä normaalistikin, mutta soilta tuleva voidaan estää luonnonpuroissakin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Solta pääsee ilmaan 20x pahempaa ilmastokaasua kuin hiilidioksidi ja metsät taas sitoo hiilidioksidia. Humus ei pilaa veisistöjä, sitä on niissä normaalistikin, mutta soilta tuleva voidaan estää luonnonpuroissakin.
Ei kun nimenomaan humus on pilannut suuret osat suomen vesistöistä , kyllä ojitetuilta soilta ja metsistä tulee kaikenlaista muutakin haitallista vesistöihin .
Ennen ojitusta suot ja metsät pysäyttivät sade ja sulammisvedet ja suodattivat niitä .
Korjaa toki jos olen väärässä .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961619
- 741424
- 501347
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041238- 541233
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9965- 36827
- 60761
- 49754
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41735