Kulttuurihistoriallinen Törnävän alue

Se on taas Provinssi kohta ja Törnävän alue ja rantatien nurmialueet leirintäalueelle asti, paskotaan järkyttävään kuntoon. Eikö nämä juhlat voisi siirtää pääkaupunkiseudulle, ja sielläkin johonkin pellolle, tuhoamasta ihmisten virkistysalueita?
5288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eipä kommunistit ole koskaan tavoille oppineet. Eloapinat vois tulla pysäyttämään liikenteen turhan festarin takia🐒

Äänestä
  • Persut on sikoja

    Äänestä

Vuodesta 1980 käynyt. Ei haasteita. Aloittaja on jokin 90 tai 2000 luvulla syntynyt kouluja käymätön persun vähäpää.

Äänestä

Kyllä minä niin nautin kun Provinssi tulee jälleen öyhöttävien perusperseiden kiusaksi.

Äänestä

Se on jännä homma, kun aina joku vastustaa näitä Seinäjoen tapahtumia, aika paljon provinssikin vuosittain jättää euroja Seinäjoelle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Se on taas Provinssi kohta ja Törnävän alue ja rantatien nurmialueet leirintäalueelle asti, paskotaan järkyttävään kuntoon. Eikö nämä juhlat voisi siirtää pääkaupunkiseudulle, ja sielläkin johonkin pellolle, tuhoamasta ihmisten virkistysalueita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu