Yksinkertaisesti ei turismista vaan tänne päästetyistä ei-Suomalaisista. Kun siihen on lisätty huumeet ovat katuväkivalta ja jengisodat tätäpäivää. EU:hun liittyminen oli kuin bensaa tälle kriisille, jonka keskellä nyt mekin elämme. Turha sitä on enää vatvoa telkkarissa tai hukata verorahoja, paska on jo housussa, saatanan tunarit!
Mistä rasismi johtuu?
Anonyymi-ap
6284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei ze rasismi niistä tulijoista johdu, vaan niistä suomalaisista, joilla on rajoitteita ja luonnevikaa.
Kumpi olikaan ensin, muna vai kana. Haittamaahanmuutto ei ollut.
Milloin marssitaan sitä vastaan että mamut raiskaavat suomalaisnaisia?
Ennakkoluulot ja typerä vihanlietsonta Perujen ja muiden ääriainesten toimesta saa aikaan rasismia. Lainaus:"antakaa minulle ase, niin alkaa raatoja tulemaan". Sanoi eräskin ministeri.
Entäs näin : Katkaiskaa turhien turvapaikkahakijoiden virta Eurooppaan ja Suomeen, tarkistakaa jo entiset oleskeluluvat ja saakaa aikaan toteutuvat palautukset karkotettaville ja takaan, että Euroopassa jo nouseva äärioikeisto saadaan maltillisemmaksi . Tuo vääryys kun on korjattava. Ne on niitä veronmaksajien rahoja, joita heitellään ja on jo pitkään heitelty täysin hyödyttömälle haittamaahanmuutolle.
Kannatetaan.