Suomi muuttuu. Halusitte sitä tai ette. Tyhmimmät eivät sitä kestä. Osa suomalaisista haluaa ikuisesti olla ”impivaaralaisia, jotka pariutuvat” vain keskenään. Kaikki ulkomaalaiset koetaan uhkana.
Näitä matalasti koulutettuja, tyhmiä, sivistymättömiä ja kaikenlaisilla fobioilla varustettuja henkilöitä on juuri Persuissa. Niin kannattajissa kuin päättäjissäkin. Ja tähän on nyt tultu, kun nämä henkilöt pääsevät touhuamaan.
Suomi muuttuu , tyhmimmät eivät sitä kestä
13
927
Vastaukset
- Anonyymi
Radikalisoituminen on tyhmyyttä, sivistymättömyyttä ja väkivalta fantasioita,joita aletaan toteuttaa.
- Anonyymi
Persut niittävät nyt sitä , mitä ovat kylväneet !
- Anonyymi
Persut ovat päässeet tavoitteeseensa.
- Anonyymi
Persut ovat hokeneet ettei Suomessa ole rasismia. Joko ovat niin tyhmiäetteivät tajua mitä se on , tai niin raukkoja, että hyväksyvät sen. Persut ovat molempia. Tietysti.
- Anonyymi
Niin siellä Teillä Punavuoressa ja Eirassa ei ole tietenkään tällaisia ongelmia.
- Anonyymi
Serkusavioliitot on yleisimpiä muhamettilaisissa maissa.
- Anonyymi
Niin ovatkin. Ja koska naisia tulee olemaan aina vaan vähemmän maailmassa, samalla nuorella morsiamella kierrätetään ensin vanhat ukot ja leskirouvalla uudelleen ja uudelleen muutkin tynkäukot. Maailma ei siitä muuksi muutu.
- Anonyymi
Alikehittyneiden maiden mamut ei tuo korkean tuottavuuden osaamista Suomeen.
Päinvastoin... Kaiken maailman taatelintallaajat ja kamelikuskit huonontaa Suomen tuottavuutta.- Anonyymi
Mainitsemasi maahanmuuttajat ovat suurelta osin palveluammateissa. Oletko huomannut vai huomataanko sellaista asiaa Impivaaran perämetsällä ? Tekevät työtä johon ei tarvita korkeakoulutusta eli mitä näitä nyt on taksi/linja-autokuskeja, lähihoitajia, kiinteistöalan työntekijöitä, itsenäisiä yrittäjiä ravitsemus ja parturialoilla, lähettejä, varastotyöntekijöitä jne......... Mutta koskaan en ole nähnyt mainitsemissani ammateissa paksua persua . Miksi............
- Anonyymi
Emme me vastusta itse maahanmuuttoa vaan haittamaahanmuuttoa tietyiltä alueilta. Ja siinä on muuten vissi ero ihan suomalaisten, siis meidän suomalaisten, turvallisuutta ajatellen. Terveisin Persu
- Anonyymi
Huomenta persu. Kannatan itsekin persuja.
Ukrainalaiset ovat olleet ihan ok, käyvät kouluja ja tekevät töitä. Eräät eivät tee vielä 90-luvun invaasionsakaan jälkeen. Ja silti niille on luvassa ilmainen takuueläke n.1000 e kk. Arvatkaas, kuinka moni ikänsä raskasta työtä tehnyt suomalainen siivooja saa sellaiset ilmaisrahat. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huomenta persu. Kannatan itsekin persuja.
Ukrainalaiset ovat olleet ihan ok, käyvät kouluja ja tekevät töitä. Eräät eivät tee vielä 90-luvun invaasionsakaan jälkeen. Ja silti niille on luvassa ilmainen takuueläke n.1000 e kk. Arvatkaas, kuinka moni ikänsä raskasta työtä tehnyt suomalainen siivooja saa sellaiset ilmaisrahat.Tämä on kyllä totta. Ei se työnteko Suomessa vaan kannata. Akateemisistakin työpaikoista nuoret valmistuneet tappelee jo halvemman tuontityövoiman kanssa saaden osa-aikaisia ja määräaikaisia keikkoja , niinkin pitkällä koulutuksella.
Maahantulijoista ukrainalaiset käyvät kouluja pärjätäkseen ja menevät töihin. He kantavat yhteiskuntavastuuta. Toisin kuin haittamaahanmuutto. Mutta nyt Orpo Petteri panee nekin kuriin.
- Anonyymi
Juuri ne kaikkein sairaimmat psykopaatit ja massamurhaajat aina pitävät muita tyhminä ja alempiarvoisina "hyödyttöminä syöjinä".
Anonyymi aloittaja voi painua muualle sitä globalistaatiotaan hehkuttamaan.
Alkaa olemaan selvää että lailliset keinot on pilattu korruptoimalla hallinto ja oikeuslaitos.
Näin ollen globalistisaatanoiden pysäyttäminen pitää tehdä suoralla toiminnalla.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M317014Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1073775Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v453733KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2501951Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331820Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e401807- 771233
Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn241145Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille
Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https51132Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj281117