Miten suhtaudut Jeesukseen?

Miten suhtaudut sanomisiinsa?
4124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei tiedetä mitä hän sanoi tai onko hän edes todellinen.

Äänestä

Omituinen höpöttäjä.
Ei tietysti ollut helppoa kasvaa isättömänä homoseksuaalina tiukkakipaisten seassa. Ei ihme että sortui päihteisiin ja mielenterveysongelmiin.

Äänestä

Hyvin varoen kunnioituksella. Harkitsen aika tarkasti nykyään verrattuna uskoontuloni asioita , mitä puhun, kuinka sen sanon ja olen saanut kuin sisäänkasvaneisuujessa ja jostain sellaisestahan tässä on kysymys kun olen ottanut elämäni perustaki ja suunannäyttäjäkis Jeesuksen viisaita Sanoja. Hänellä on ne Ikuisen Elämäljisen Sanat , joilla on vaikutus ihmisiinsä. Kenelläkään muulisella ei ole niitä samoja ikuiseen elämään ohjaavija sanojallisija.

Pelastus on yksin Jeesuksessa ja Hänen sanoistaan saamme selollisuujen kuinka sen saavutellalisoija. Tää on ristallinkirkas ilmoituksellsuus Raamatussa ja mä tiejän etteivät ne sanat valehtele, mutta maajilmassa Jeesusta vastustaa eri tavoin mone suut sanallisuuksissaan.

Totuus ei ole enemmistön päätettävissä vaan Totuus on Totuus vaikka dorkalauma toisin mylvii isot sieraimet limaisina muuta. Jeesus on luonut meijät Hänen kauttaan ja Hänessä on kaikki luotu. En oikein ymmärrä sitä ja kun Jeesuksen näjen ja mieleeni muistuu niin halujan kyllä kysyä tästä asiajasta tosi tarkasti että miten se on oikein tapahtunut. Pyyvän Hänelta jonkinlaista temonstratijota, jolla saan parenman selon kuin mulla nyt asijasta on.Mutta vaikken vajaaälyisenä ihmisenä ynmärjäkään kaikkija, koska asija voikin olla hyvinkin yksinkertainen, mutta prosessi monimutkallinen.

Kun mänöö sisimmänahtistuksessaan Jeesuksen luakse niin Jeeesuksella on ainalaisesti oikejat sanat ratkaisuksi ahtistukselliseen tilanteeseen. Ja oma kokemus n senmoine että mitä kauvemmin oon elännynnä uskossain Jesukseen niin sitä nopejanmin mä apua oon älynnä kääntymään hakemaan Jeesukselta ja Isältä. Ja se apu tulee. Mitä nopeammin ja mitä usejanmin älyjää Jeesuksen puoleen kääntyä niin sitä vähenmän aikaa tuppaa ahtista kantamaan mukanaan kun " antaa kaikki taakkansa Jeesuksen Väkevilje harteille omilta heiveröisen harteiltaans.

Eipä tässä muuta kuin kiitos Jeesukselle ja Isälle Jumalalle.

Ihanasti,

SeleUrge

Äänestä
  • Parane pian.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten suhtaudut sanomisiinsa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu