Se tarkoittaa sitä että nyt Ukraina tulee ja kovaa Eurooppaan ja Natoon!
Ukrainasta ei ole kuulunut tilannetiedotuksia pitkään aikaan.
Anonyymi-ap
23247
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Euroopan itsemurha, Yhdysvaltain valtapolitiikan ehdoilla.
Kauheaa miten sotainen on länsi.
Eurooppa on alistettu USAlle NATOn avulla ja Suomessakin on tehty USAn satelliitti.
Olisikohan päättäjämme voineet tehdä jotain vielä huonommin? Eppäilen että ei.
Saatanan tunarit.
Elintasomme laskua odotellessa - hiljentykäämme.
Kun talousennusteet väittävät Suomen talouden kääntyvän taas nousuun, tiltu tekee omat ennusteensa, joiden mukaan Suomen talous romahtaa.
Kun Venäjä sotii naapurimaassaan, tiltu väittää länttä sotaiseksi.
Hellan lettas sentään trolli Bäckmanin frendit Pietarissa
No Puten syytähän toi elintason lasku teillä siellä on. Teillähän ei oo edes kananmunia kaupoissa. Pesukoneita ja WC PYTTYJÄ varastavat myös sieltä Ukrainan maasta sotasaaliixi. Eikä teillä ole edes lämmintä vettä pesuun. Sixihän te venäläiset haisette. Ja venäläinen haisee ja venäläiset haisee ja Venäjällä haisee.
Voi ..venäläinen hehe hehe venäläinen . Kun kerran siellä olet Puten lätissä rajan toisella puolella. Et vain tiedä mistään miten homma on ja menee. Ropakantaa kuulet ja saat rehua kaukalosta palkaxi...no sellasta se on. Meillä on pesukoneita ja WC PYTTYJÄ ja wc paperia ja kananmunia ja lämmintä vettä pesuun ja teillä ei ole...no rajan tällä puolen on EU ja Euroopalaisia ja Eurooppa ja Nato ja. Sääl että Puten lätissä on teillä noin huonosti ja te haisette ja venäläinen haisee ku venäläinen kylärakki
Joo ja meillähän on aina ollut kananmunia ja pesukoneita ja WC PYTTYJÄ ja wc paperia kaupat täys. Ei pidä varastaa ku venäläinen sika Ukrainasta
Kun Ukraina ei ole saanut mitään aikaiseksi pitkään aikaan. Kaikki on loppu millä sotia. Sähköä ei ole talveksi ja asialle ei voi mitään.
Eurooppa on sotaa vastaan EU vaalien tulosten perusteella.
Eurooppalaisilta ei kysytä mitään kun kyse on USAn kansallisesta ja strategisesta edusta.
Suomessakin on tehty USAn satelliitti ja olemme USAn määräysvallan alla. USA osoittaa meille paikan ajan jolloin käymme sotaan.
Ukrainassa kyse on USAn strategisista eduista. Meille sitä syötetään länsimaisina arvoina ja sääntöinä. Niitä muokataan USAn toimesta jatkuvasti vastaamaan kulloistakin tarvetta ja typerimmät menevät retkuun.
Luulex et toi niinku Suomessa Suomalaisiin tehoaa trolli Pietarissa?? Meidän Suomen maa ja teidän lätti näin se vaan menee trolli kurva
UKRAINA WAR TODAY YOUTUBE JA UKRAINA WAR LIVE YOUTUBE SIELTÄ LÖYTYY MITEN PUTEN ÖRKIT SAA TURPAANSA JA PÄIVÄN RINTAMALINJAT TÄNÄÄN
Toissapv 23 T72 tankkia, 41 kuorma autoa 2 kpl BUK-M1 tutka asemaa 21 tykkiä ym PARASTA: 426 örkkejä marssi rajan yli ja antautuvat Ukrainan armeijalle. Tämän kaiken voi katsoa itse netistä ja on liveä : UKRAINA WAR LIVE YOUTUBE JA UKRAINA WAR TODAY YOUTUBE JA UKRAINA WAR YOUTUBE
SLAVA UKRAINA
Ukrainasta ei ole kuulunut tilannetiedotuksia pitkään aikaan ja se on täysin ymmärretävää, koska kun kieli vyön alla loikkii kohti länttä, ei läähätykseltään saa raporttia aikaan.
UKRAINA WAR TODAY YOUTUBE UKRAINA WAR LIVE YOUTUBE Sieltähän te venäläiset voitte katsoa jokapv tiedotuksia ja tilannetta Tyhminä ette vain voi sitä katsella.
No tässä on ainakin yhden sortin uutista:
Luganskin Kansantasavallan virallisessa mediaportaalissa julkaistiin mielenkiintoinen video, jossa nähdään ja kuullaan Venäjän joukoille huhtikuussa 2024 antautuneen ukrainalaissotilaan karu ja tilanteesta Kiovan joukkojen keskuudessa osoittava kertomus.
”Olen Koljada Vladislav Olegovich. Synnyin 11. toukokuuta 1995. Olen Kiovasta. Minut kutsuttiin, minut mobilisoitiin 12 toukokuuta 2022. Minut vangittiin 14. huhtikuuta. Aiemmin palvelin ilmapuolustusjoukkojen 14. rykmentissä. [Aleksanteri] Syrskin määräyksestä minut rekisteröitiin 3. erilliseen rynnäkköprikaatiin.
Noin 50 ihmistä tuli bussilla Pokrovskiin jatkopalveluun. Tämän jälkeen me, kaverit, hajotettiin eri komppanioihin, divisiooniin, joukkueihin. Ja saimme tietää, että kaverit, jotka tulivat kanssamme – mukaan lukien Tolik Katajev, Vitalik Babiy, Dima Vorobey, ne, jotka tulivat kanssani – kirjoittivat kieltäytymispaperin ja kieltäytyivät menemästä asemiin, koska he eivät halunneet sitä.
Seuraavana päivänä saimme tietää, että he olivat ”kadonneet”. Niinpä prikaatissamme kuultiin huhu, että todennäköisesti heidät ammuttiin, ja että näin voi tapahtua kenelle tahansa myös tulevaisuudessa.”
Varmastikkin näin, mutta tapahtui venäjän värväyksessä.
He venäläinen hehe hehe venäläinen Puten trolli kurva. Meillähän on YOUTUBE. Sieltä löytyy kaikki miten Ukrainan rintamalla tapahtuu. Teidän ropakanta Suomessa Suomalaisiin ei tehoa
Taitaa olla tuo Venäjän kansa semmoista sotainto porukkaa että he tarvitsevat sotaista me-hengen kohotusta. Että kaikki ei tuntuisi kurjalta syyttä.
Nato-suomen reservistä ero kiihtyy. Me- henki on herännyt Suomalaisten keskuudessa.
"Me- henki on herännyt Suomalaisten keskuudessa."
Siksi varmaan pudotimme venäjämielsiset Natovastustajat eduskunnasta ja 90% enemmistöllä menimme Natoon .
Tiltu on raakattu armeijasta 😁
Yhden vuoden kaikki miespuoliset syntyneet jo putleri tapattanut venäläisiä hullunmiehen sodassaan. Jos putleri olisi ollut viisaampi niin olisi tajunnut että hyökkäämällä Ukrainaan ei tule kuin vahinkoa itselle. Kyllä se vanha tieto pitää paikkaansa että joka väkivaltaan tarttuu siihen myös hukkuu. Ei mikään järkevä taho halua sotia jatkuvasti. Se on nyt käynyt selväksi että Ukraina ei halua enään surkean venäjän osavaltioksi. Ihmiset eivät voi hyvin venäjällä kuten nyt se näkyy hyvin.