Suomalaisnuoriin kohdistuvat

rasistiset seksuaalirikokset lisääntyneet räjähdysmäisesti viime vuosina, muutamia kymmeniä vuosia sitten tällaisia ei ollut ollenkaan.

https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000009511248.html
4235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Valtakunnan johtaja Halla-aho toivoi nimeltä mainittujen naisten joutuvan matujen raiskaamiksi . Heti lisääntyi ja suomalainen innostui myös .

Äänestä
  • Suomessa tapahtuu, jos ei päivittäin niin viikottain, lapsiin ja nuoriin kohdistuvia väkivallantekoja joihin liittyy uhrin nöyryyttäminen. Lisäksi nämä tapaukset vielä videoidaan ja laitetaan epäsosiaaliseen mediaan. Nöyryyttäminen ei kuulu suomalaiseen väkivaltakulttuuriin jos tämmöinen sanahirviö sallitaan. Sen sijaan nöyryyttäminen on olennainen osa kunniakulttuuria. On itsestään selvää että näiden nöyryyttävien väkivallantekojen motiivi on rasistinen. Ja kohdistuu vääräuskoisiin kantaväestön lapsiin ja nuoriin. Käytännössä siis kantasuomalaisen lapsen ja nuoren riski joutua rasistisen väkivallanteon uhriksi on monikymmenkertainen verrattuna maahanmuuttajataustaisen lapsen riskiin. Tämä tosiasia ei tunnu kiinnostavan nyt ketään poliitikkoa ainakaan vasemmistossa kun pitää suu vaahdossa olla kauhistelemassa sinänsä kammottavia Oulun yksittäistapauksia.

    Äänestä

  • Sanoo "matuista" rasistisesti mainiten vassariöyhö.

    Äänestä

humalassa suoritettu sukupuoliyhdyntä rikolliseksi ja kaikki huumaaminen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

rasistiset seksuaalirikokset lisääntyneet räjähdysmäisesti viime vuosina, muutamia kymmeniä vuosia sitten tällaisia ei ollut ollenkaan.

https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000009511248.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu