Mihin Valtion rahamme YLE.N KAUTTA MENEVÄT

Parasta aikaa tulee 12 vuotta vanhaa Ruis Rockia uusintojen uusintintoina .
9141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Suomalaisia haukkuva Vodkaturistit vuodelta 2008...,,, Loistavaaa

Äänestä
  • Johdolle kunnon palkkio on niin laatua.

    Äänestä

Eikös Ylen alettavs mainostsmaan kuin Italia Koronahätäänsä ! Pyykit roikkumaan ikkunoista . Ym. Surkutarinaa miljardien puutteesta Sannalle !!

Äänestä

RAHAT MENEVÄT KONSUTTIEN PERSIÄÄN.

Äänestä

Ja mainoksillako kaikki pitäis pyöriä? Juttu on juuri siinä, että Yle ei lähetä vain sinulle ohjelmaa.

Mitä tuolla nelosella ja kolmisella pyörii? James Bond ja 007 kuudetta sataa kertaa toistettu.

Jos Yle:ä ei ole, on kaikki rahalla ostettavissa. Silloin olemme USA:ssa jossa on vain poliittisia kanavia

Ylen johto on senhetkisen vallassa olevan hallituksen johdossa. Nyt Yle:sta johtaa Kokoomus ja Persut. Mutta koska valta vaihtuu yleensä, ei politiikka voi sanella Yle:n toimitusta tai sisältöä. Mikä on hyvä juttu.

Äänestä
  • Valtavalla pakkoverolla tulee Yleltä samanlaista toistoa kuin mainoksilla.
    Ylellä on vain käytössään valtava arkisto ohjelmia joita on pystytty tuottamaan lupamaksuilla.
    Kyse oli mihin ne nykyiset yli 500 miljoonaa Ylen verotuloja katoaa?

    Äänestä

Mielenkiintoista kun Radio Puhe lopetettiin --- ei tullut mitään säästöjä?
Eli Ylen rahat häviää ja katoaa ihan muuhun kuin lähetystoimintaan

Äänestä

YLE rahoittaa elitististä monumenttirakentamista Helsingissä, kulttuurin edistämisen nimissä tietysti.
YLE:n musiikkitoimitus on laadukas ja monipuolinen, totta, mutta konserttisalien ja esiintymistilojen rakentaminen ei voi kuulua koko valtakunnan pakkoverolla rahoitetun median toimialaan.
YLE toimii täysin epädemokraattisesti maksajiensa päiden yli käytellessään valtaisaa budjettiaan.

Äänestä

Aina kun Suoli24-persut alkavat ulinansa, on Yle tehnyt jotain oikein.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Parasta aikaa tulee 12 vuotta vanhaa Ruis Rockia uusintojen uusintintoina .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu