Venäjän tappio

Venäjä kokee tappioksi kun ei pysty valtaamaan muilta itsenäisiltä valtioilta maata. Yrittää samaa ukrainassa kuin meillä karjalassa.
295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Venäjä pitää liittää Kiovaan. On oikea liitos

Äänestä

Kaikkeen on syynsä. Täytyy ymmärtää kokonaisuuksia ennen kuin näkee enemmän. Kyllä niitä löytyy yhden asian kannattajia ja räkyttäjiä, mutta koirat haukkuu ja karavaani kulkee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjä kokee tappioksi kun ei pysty valtaamaan muilta itsenäisiltä valtioilta maata. Yrittää samaa ukrainassa kuin meillä karjalassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu