Suomenkin pitäisi herätä!

Venäjä teki jo kahdeksannen massiivisen ilmaiskun Ukrainan energiainfraan!

Suomi on erittäin haavoittuvainen, jos Venäjä päättää iskeä infraamme.

https://www.youtube.com/watch?v=2tYlx1vSsgM
16174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Riittää kun SAK menee lakkoon
Ei siis Venäjää tarvita

Kun töihin ei huvita mennä
Lakkoilee hän

Äänestä

Ei huolta. Kun ajetaan ne uudet fäk-35:toset poikittain eteen niin ohjukset ei pääse perille.

Äänestä
  • Droneilla saa aikaan hyvin pahaa tuhoa.

    Äänestä

Aivan, on varustauduttava että voidaan tehdä sama Pietarille. Ai niin vermeethän on jo olemassa.

Äänestä

Jos päättää iskeä. Jos. Mutta kun ei päätä, ennen kuin teemme aloitteen.... tai USA tekee.

Äänestä
  • "ennen kuin teemme aloitteen". Tai jos Venäjä tekee uudet "Mainilan laukaukset".
    Joku sohlo voi myös vahingossa tehdä aloitteen. Meillä on arvaamaton naapuri...

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    "ennen kuin teemme aloitteen". Tai jos Venäjä tekee uudet "Mainilan laukaukset".
    Joku sohlo voi myös vahingossa tehdä aloitteen. Meillä on arvaamaton naapuri...

    Putin on naZi.

    Äänestä

Suomen kaikki kohteet on kartoitettu täällä olevien Venäläisten toimesta mutta varmaan samoin on Venäjän kohteet tietenkin

Äänestä
  • Suomessa on hyvin avomielisesti kerrottu kaikesta niin että Putin ja kumppanit ovat hyvin perillä kaikesta mitä täällä tapahtuu.

    Äänestä

Valtaosa suomalaisista nukkuu ruususen unta eikä halua avata silmiään. On mukavampaa pettää itseään ja olla huomaamatta sitä mikä on ihan ovella.

Äänestä
  • eihän tuo nii iso , usa käytti 1 x moab afganistanissa

    kumpi lie isompi?

    Äänestä

Suomessa herätään kaikkeen liian myöhään kuten raiskaileviin sosiaalipakolaisiin.

Äänestä

Suomalaiset on jo hereillä. Sodankaipuuta huudetaan ja nyyhkitään. Rakkain naapurimaamme Ukrainakin sai mitä halusi. Miksi ei me saada vaikka valmistaudumme sotaan paremmin kuin muut EU maat yhteensä? Natonkin saimme tänne, jotta sota mahdollistuisi paremmin.

Äänestä

Ei ole mitään hätää Suomessa, kaikki on hyvin.
Olemmehan NATOn jäsenvaltio, kyllä meitä puolustetaan. Pian on uudet Hornetit, on raja-aita ja tulossa on drooniverho rajalle. Tosin kukaan ei tiedä millainen se on.

Äänestä
  • Suomelle sopiikin hyvin kaikki rajoitukset ja raja-aidat. Marssia voi joka aitauksen puolesta tai vastaan. Hyvin menee kuitenkin ja alkoholijuomiakin saa jo ruokakaupasta, vaikka vastustimme sitä pirusti. Vastustuksen jälkeen ostimme mökille alkoholijuomat samalla kun lenkkimakkaratkin.
    Niin yksinkertaista on elämämme rajoituksista ja raja-aidoista huolimatta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjä teki jo kahdeksannen massiivisen ilmaiskun Ukrainan energiainfraan!

Suomi on erittäin haavoittuvainen, jos Venäjä päättää iskeä infraamme.

https://www.youtube.com/watch?v=2tYlx1vSsgM

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu