Sen voi arvata taas miten tämäkin juttu etenee. Jos uhri oli kantasuomalainen ja tekijä ulkomaalaistaustainen, niin tapausta käsitellään tavallisena rikoksena eikä osallistuneiden taustoja kerrota. Jos uhri oli ulkomaalaistaustainen ja tekijä kantasuomalainen, niin alkaa kova älämölö rasismista. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010518888.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=is_tf&utm_source=hs.fi&utm_content=promobox
Vantaalla puukko heilui.
10
191
Vastaukset
- Anonyymi
Purra runnoo taas
- Anonyymi
Tuo tapahtui Natsi-Antin ”kotikentällä”.
- Anonyymi
Koska tapahtui Länsimäessä, on helppo arvata mistä on kyse.
- Anonyymi
Rikas alue.
- Anonyymi
Uhrin tuntomerkit:
- valkoihoinen
- hiljainen
- yksin liikkeellä
- pienikokoinen ja hintelä- Anonyymi
Hyökkääjä: 5-6 kpl, viidakosta
- Anonyymi
Onko Tytti Tuppurainen jo vaatinut ylimääräistä keskustelua Eduskunnassa teräaseväkivallan vuoksi ja tuominnut tapauksen?
Ai ei ole. Että hiljaista on ollut. Jännä juttu.- Anonyymi
Juu, ei keskustelua eikä varmasti järjestetä mielenosoitustakaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu, ei keskustelua eikä varmasti järjestetä mielenosoitustakaan.
On se jännä miten Tyttiä ja vasemmistoa kiinnostaa vain tietty osa teräaserikoksista, mutta ei kaikki tasa-arvoisesti.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822442Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant839651Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.467622Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886418SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896123Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495122HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1174773Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074489Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1012229Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k871498