Miksei Elokapina kapinoi humanitääristä maahanmuuttoa vastaan

Anonyymi-ap

Minun ymmärtääkseni kehitysmaalaisten humanitäärinen maahanmuutto kuluttaa ilmastoa ja luonnonvaroja paljon, joten miksei elokapina kapinoi tätä vastaan?

9

126

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pahin ja turhin saastuttaja on kuitenkin hyökkäyssotateollisuus, jonka aiheuttama seuraus tuo maahanmuuttokin on melko monissa tapauksissa.

    • Anonyymi

      Selvitä mitä Elokapina edustaa niin saat vastauksesi. Ei kaikki ole terroristien salaliittoa.

      • Anonyymi

        " mitä elokapina edustaa.." siinäpä kysymys , rikkaiden säätyläisperheiden höynähtäneet kakarat murrosikäisten tapaan kapinoimassa muka maailman puolesta ... aiheuttaen monikymmenkertaisesti vahinkoa verrattuna siihen utopistiseen mahdollisuuteen että järki palaisi huumeilla ja punaviinillä turrutettuihin kalloihin , opiskeltaisiin ammatti ja aikuisten oikeasti yritettäisiin kehittää yhteiskuntaa ...


    • Anonyymi

      Vain väestön joukkotuho voisi pelastaa maapallon.

    • Anonyymi

      Ja sellainen muutto vielä pienentää Kelan maksamia tukia työn vieroksujille.

    • Anonyymi

      Niin. Jospa kävelisimme töihin tai pyöräilisimme. Ei tarvittaisi autoja. Lapsetkin hakeutuisivat harrastuksiinsa. Jospa söisimme perunaa, kalastaisimme omat kalamme katiskalla tai mato-ongella, keräisimme marjamme ja kasvattaisimme kaalimme.
      Minun ymmärtääkseni suomalaisen hiilijalanjälki putoaisi radikaalisti.
      Jos ne 500 turvapaikanhakijaa tulevat nykyisillä spekseillä, siis mitä me oikeasti kulutetaan, toki se on paljon. Mutta paljon vähemmän kuin keskiverto autolla lapsia harrastuksiin pörräävän taviksen ja Woltilta ruokaa tilaavan supisuomalaisen.

      • Anonyymi

        Vihreät eivät pyöräile Töihin!


    • Anonyymi

      Miksi pitäisi, kapinoi sinä idiooti persu

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      64
      8864
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      154
      5554
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      127
      4996
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      10
      3859
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      85
      3460
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      53
      3369
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      36
      2711
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2661
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      39
      2603
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1727
    Aihe