Hyvän asian puolesta ensin puhutaan ja saavat asiallisesti siihen puheaikaa sekä suhtautumista eduskunnalta ja itsenäiseltä valtioltamme. Menevät sitten pilaamaan elokapinallisten ääliö käyttäytymisellään koko asian, eivätkä kunnioita saamaa asiallista puheaikaa, maamme lakia, muita ihmisiä tai asiallisesti työtään hoitavia virkamiehiämme. Ala arvoisia ja vain itseään ajatteleviä julkisuushakuisia epäaitoja ihmisiä sanon minä. Menkää Venäjälle koittamaan saatteko samanlaista kohtelua tai tulkaa talvella räntäsateessa yhtä mielivaltaisesti typeryyksiänne tekemään. Teidän takia kaikki oikeasti luonnon hyvän asian puolesta puhujat joutuvat kärsimään. Maku mennyt touhuihinne. Terveisin oikean luonnon puolesta tekoja fiksusti toteuttava.
Greta Thunberg pilaa asioita typeryydellään
Anonyymi-ap
23398
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Kretalla noussut julkisuus päähän,niin lapsellista .
Eiköhän sekin rahasta tee tuota propakantaa.
Koneen säätiö tukee
On pornossa. Näyttää hyvin mahtuvan.
Kannattaako tämä ihminen maahanmuuttoa kehitysmaista länteen? Siinä oleellinen kysymys. Siitä riippuu onko hän oikeasti ilmaston puolestapuhuja vai ei.
Nimittäin on niin että kun tulija tulee kehitysmaista länteen kuluttamaan länsimaiseen tapaan hänen hiilijalanjälki monikymmenkertaistuu.
Greta kannattaa kaikkien köyhyyttä, kuten kommunistin pitääkin
Kannattavatko ketjun kirjoittajat Rydmanin tavoin lapsipäin -toimitaa?
toimintaa siis
Tässä linkki aloittajalle:
https://www.aliexpress.com/item/1005005568739895.html
Löytyy sieltä sullekki sopiva koko.
Osaako edes lukea, kun ei ole kouluja käynyt...
Mitään hyvää ei ole ilmastonmuutoksen vastustamisessa. Se pilaa kaiken kivan kuten V8 autot ja lihansyönnin. Itse kannatan ilmastonmuutosta ja inhoan sähköautoja.
Minä ajan bensamersulla ja kyyti on hyvää.
Minäkin inhoan niitä sydämeni pohjasta.
Tuhoavat luontoa kun litium varannut annetaan pois ulkomaisille ryöstäjille. Rahat ulkomaisille ryöstäjille ja meille jää vain monttu siivottavaksemme.
Tämä maa on maailman hölmölä. Luonnonvarat annetaan noin vain pois.
Miettikääs tykönänne miksi olemme näin hölmöjä nenästävedettäviä? Emmekö voisi nousta joskus vastarintaan tätä luonnonvarojen ryöstöä vastaan?
Norja ei ikinä sallisi moista tapahtuvan maassaan. He ymmärtävät rahan päälle ja käyttävät luonnonvarojen tuotot oman kansan hyväksi.
Siksi ovat maailman rikkain maa suhteellisesti ottaen.
Miksi emme voi matkia Norjaa? Me vaan kärvistelemme eurostoliiton kuristusotteessa emmekä ymmärrä vapaudesta mitään. Se on voi voi. Tämä kansa on kohtalonsa ansainnut. Se on tuho.
Teemu Keskisarja sanoo että suomalaisuus katoaa tällä vuosisadalla.
Meillä on nato ja hyvä niin. Emme tarvitse kaupan estettä eurostoliittoa.
No joo, rupes vituttaa toi puol vuotta kestänyt viime talvi. Sais ilmasto lämmetäkin ettei enää toukokuussa tarvittais lumikolaa ja nastarenkaita Turun leveyspiirillä.
Mitä Greta on tarkalleen ottaen asiansa hyväksi tehnyt, muuta kuin puhumalla vaatinut muita tekemään asiat puolestaan?
Piti kirjoittaa oma argumentti tänne, mutten viitsinyt, veit sanat suustani.
liike on terroristinkannattajia heille on tärkeä hamas jotka kiduttaa valkoisia
olette täysin torvia , ottakaa selvää ketkä on teidät ujuttaneet lankaan.