Tällekään persut ei voi mitään

Ukrainalaisilla tehdään bisnestä, veronmaksaja maksaa. Persujen aikana maahan tunkee milloin minkäkinlaista matua. 2015 35000.
8135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Eihän Suomen pitänyt olla koko maailman sosiaalitoimisto? Mutta persut vaan puhuu, teot ei vastaa puheita.
https://yle.fi/a/74-20095462

Äänestä
  • "Eihän Suomen pitänyt olla koko maailman sosiaalitoimisto? Mutta persut vaan puhuu, teot ei vastaa puheita."

    Kannattaa sinunkin tarkistaa kavereiltasi, milloin Perussuomalaiset tulikaan hallitukseen, eli osuuko vuodet kohdilleen linkkisi kanssa?

    Sitten kannattaa seuraavaksi kysyä kavereilta, montako puoluetta on hallituksessa ja kuinka hallitus toimii... Saako kaikki siellä olevat puolueet tahtonsa läpi vai joudutaanko siellä kentien tekemään kompromisseja? Mikä onkaan hallitusvastuussa olevan puolueen osa?

    Äänestä

  • Heh heh..Itäraja kiinni käännytyslaki kohta eduskunnassa ja ukrainan sotapakolaiset ovat elintasopakolaisia. Mitäs sitä persuista pihalle potkitulle sinimustien somesaastevastaavalle nettipeikolle muuta? Sen lisäksi että jätit taas aamulääkkeesi ottamatta kun harhat puskee pintaan..

    Äänestä

Valtio myy syrjäseudulla olevan hökkelin 10 000 eurolla veivarille.

Veivari vuokraa 1 000 000 euron vuosivuokralla hökkelin takaisin valtiolle.

Tämä on ihan naurettavaa.

Äänestä
  • Tuollaistahan se toiminta oli 2019-2023 hallituskaudella, kun lainarahaa sai ja jaettiin MILJARDEITTAIN... Onneksi nyt Orpo/Purran hallitus leikkaa noitakin kuluja.

    Äänestä

Lö poikki heti sukan kulutus.🥱

Äänestä

"Tällekään persut ei voi mitään"

Ei ole Perussuomalaiset vielä päässeet hallitusvastuuseen ... Suomessa EI ole ollut vielä koskaan hallitusta, jossa YHDELLÄ puolueella olisi päätösvalta, vaikkakin 2019-2023 hallituskaudella oltiinkin jo lähellä sitä... onneksi demokratia vielä voitti.

Äänestä

samat skitsot avaukset aina uudestaan ja uudestaan,,,🥱🥱

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ukrainalaisilla tehdään bisnestä, veronmaksaja maksaa. Persujen aikana maahan tunkee milloin minkäkinlaista matua. 2015 35000.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu