ALV nosto ei pelasta

Anonyymi-ap

Suomea, kansa vaan joutuu maksamaan nyt ja tulevaisuudessa tyhjästä.
Minulla on enemmän talousosaamista, kuin suomen talousoppineilla yhteensä.

11

154

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä sinä.

      • Anonyymi

        Aloittaja on oikeassa. Julkinen sektori kaikkineen pelle wwf tms järjestöineen mitä valtio rahoittaa rahoitus ajettava alas.


    • Anonyymi

      Tyhjästä on paha nyhjästä. Kaupankäynti sakkaa.

      • Anonyymi

        Totta koska kulutus pienenee ja firmojen konkursseja pukkaa.


    • Anonyymi

      Tulette näkemään hienon esimerkin kykypuolueen ja persujen talousosaamisesta. Työllisyystavoitekin karkaa hallitukselta, kun suunnitelmissa oli 100000 työllistettyä, niin nyt on 100000 työtöntä lisää vuoden takaiseen.

      • Anonyymi

        Asiaa kirjoitat.


    • Anonyymi

      Persut jatkavat samaa vihreiden Osmo Soininvaaran viitoittamaa veropolitiikkaa, jota on harjoitettu aina Lipposen hallituksista saakka. Alennetaan progressiota ja kiristetään tasaveroja. Se on osaltaan pitänyt yllä massiivista työttömyyttä, joka ei kuitenkaan ole edes laskenut palkkoja, koska AY-liike on sentään jota kuinkin pitänyt puolensa lakko-oikeutensa turvin.

      Veropolitiikka ei yksin ole syyllinen Suomen tilanteeseen, mutta vaikuttaa samaan suuntaan kuin muutkin tyhmyydet. Suurin tyhmyys on euro.

      Entinen viheräänestäjä kuuntelee nykyistä viherprofeettaa

      https://is.mediadelivery.fi/img/978/c731a5498e7fd1a907d4d42d98288078.jpg.webp

    • Anonyymi

      Sitten notetaan sitä lisää. Kyllä se jossain vaiheessa tuottaa tarpeeksi.

      t. Hallitus

    • Hyvä - ja pois kavrtaalitaloudesta koska se vääristää "isossa kuvassa", tästäö Jorma Ollila kirjoitti jo aikoja sitten.
      Katse on oltava tulevaisuudessa siinä 5 - 10 vuoden päässä. >>>>>>>>>>>>>>

      • Anonyymi

        No sitä saat odotella hetken. Voi olla haaste viedä läpi pörsseissä maailmalla.


      • Anonyymi kirjoitti:

        No sitä saat odotella hetken. Voi olla haaste viedä läpi pörsseissä maailmalla.

        Kun poikamies käy illalla hakemassa jälkiuunileipäkiekon kaupasta, niin siitä voi aamulla, lounasaikaan, iltapäivällä ja vielä illallakin vetäistä kvartaalin ääntä kohden, eikä tule nälkä.

        Lopputuloskaan ei eroa yritysten kvartaalitouhuista. Aikansa kun supistaa, leipäpussin sisälle jää vain tyhjää aivan samalla tavalla kuin teollisuushalliinkin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2187
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      8
      1417
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      80
      1408
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1133
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1000
    Aihe