Enemmistö kirjoituksista, joissa vaaditaan myös sote-alan pörssimonopoleja- ja yrityksiä, verotukseen ja aitoon yhteiskuntavastuuseen, estetään näkymästä, eli sensuroidaan. Sensuuri ei näytä koskevan, palstaa asutattaviin äärioikeistolaisiin miehiin, eli on kovin valikoivaa ja sovinistista.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-115555896
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus
Tilanne huononi entisestään, nykyisen uutispäällikön aloittaessa ja on jo Venäjän tasoa sananvapauksien estäminen, Suomen kansalaisilta.
PetosKokPers esitti muka 25%an leikkausta, EK-Ylen jättibudjetiin, joka alun alkaenkin on liitoiteltu, yksityistämisbudjetti yritykselle, joka on enää veroparatiisihovien mainosalusta, ei mitään tiedonvälittämistä. Tuskin tulee tuotakaan, tai ehkä paperilla, muttei todellisuudessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi
Sote-keskustelussa Ylessä, ei saa vaatia veroparatiismonopoleja verotukseen
Anonyymi-ap
1
1015
Vastaukset
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18534146/seta--naisunioni-ja-pride-saatiot-yhdistykset-jarjestot-verotukseen#comment-129929437
Yhä useampi seksuaalivähemmistöihin kuuluva, on köyhäksi kerjuuttamisjonoihin pakotettu vanhus, vammainen ja pitkäaikaissairas.
Tukeeko Pride veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPAA, vältellessään aitoa yhteiskuntavastuuta, ja mainostaessaan veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPIAITA, äärioikeistolaisia korruptio-poliitikoita- ym vallan törkeitä väärinkäyttäjiä, pörssirikollisia muka seksuaalivähemmistöjen oikeuksia ajaessaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen242655Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään402312Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621298Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2991221- 41976
- 42957
- 75862
Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh73843Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin175793Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup93772