Bond 007 Sean Connery ajoi elokuvassa kuulavasteiden läpi ulos aavikolle jo vuonna 1971

Tämä tapahtui elokuvassa "timantit on ikuisia". Samaten luki muuten aikanaan mitsubishi lancerini takaikkunassa :D
Mutta se siitä. Korruptoitunut kuukäyntilavastus paljastettiin siis jo vuonna 1971. Onko monikaan nähnyt kyseistä elokuvaa koska aiheesta ei ole täällä aiemmin keskusteltu?
https://www.iltapulu.fi/007-timantit-ovat-ikuisia/2024062621004

7

244

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Katselin kyseinen leffan juuri eilen illalla.

      On ehkä kaikkein humoristisin Bond-elokuva, tappajina hassu homo-pari.

    • Anonyymi

      Hienoa,007 kävi kuussa.
      Joutui pakenemaan vihaista
      saksalaista professoria,joka
      tykkäsi kuunnella arjalaista
      marssimusiikkia 😄

    • Anonyymi

      Huoh... Kuussa käytiin jo 1969. Tapahtumaa seurattiin maailmanlaajuisesti. Itsekin katselin televisiosta, vaikka en tuolloin tapahtuman merkitystä kansakoulua käyvänä kovin hyvin ymmärtänyt.

    • Anonyymi

      Odoittakaa vaan sitä pontti-elokuvaa missä tämä Roger Moore ajelee kuurakeitilla epäkansainväliselle avaruusasemalle pelkät adidasverkkarit yllänsä ampuen laseripyssyllä koronavirusta levittävät satelliitit kikkelinpäreiksi.

      Niin muuten jotta tuo homopariskunta on ainoa syy siihen miksi pitäisi katsoa Timantit ovat ikuisia pontti-elokuva. Ei ole tämä Putin vielä tullut kieltäneeksi tuollaisen russofoobisen rainan esittämisen.

    • Anonyymi

      Nuo bondit osaltaan ovat levittäneet russofobiaa kuin itsestäänselvänä tosiasiana.

    • Anonyymi

      NIIN? Mitä nuo elokuvalavasteet todistavat yhtään mistään?
      Kuukäyntiä ei todellakaan todistettu lavastetuksi noilla elokuvatehosteilla, jos moista väität, olet todellakin enemmän sekopää kuin tähän asti olet itsestäsi todistanut.

      Hyvinkin moni on tuon elokuvan on nähnyt, mutta kukaan ei ole niin typerä, että pitäisi sitä totena, miksi pitäisi keskustella.

    • Anonyymi

      Nyt alkaa tv4:lla "007 - Hänen majesteettinsa salaisessa palveluksessa", pääosassa australialainen George Lazenby.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      124
      3347
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      258
      2127
    3. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      72
      2125
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      136
      1889
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1412
    6. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      97
      1327
    7. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      93
      1277
    8. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      61
      1240
    9. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      61
      1233
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      71
      1121
    Aihe