pyhästä hengestä, kun heidät Venäjällä luotiin Suomen haitaksi.
Onko ay-johtajat kommunistien pyhiä lähettiläitä. Ainakin 300 000 euron palkka vuodessa sitä.
Sikisikö kommunistit
12
260
Vastaukset
- Anonyymi
Ainakin 300 000 euron palkka vuodessa sitä komamreilla ay-liitoissa.
- Anonyymi
Nyt kommunistit vaatii maatalouden lopettamista. Askel Venäjän liittämiseen.
- Anonyymi
Juurien syöntiin..
- Anonyymi
Sanovat ettei tarvita maanviljelystä, kun kaikki saadaan kauppojen hyllyltä. Kommunistinuoret on maan aivot luulevat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sanovat ettei tarvita maanviljelystä, kun kaikki saadaan kauppojen hyllyltä. Kommunistinuoret on maan aivot luulevat.
Kommunistinuoret on maan aivot
- Anonyymi
Kommunisteja täällä, persuja ei ainuttakaan. Meitä kepulaisia jokunen.
Jaska Jokunen- Anonyymi
Onhan täällä ainakin yksi persu eli sinä pankkopersu! Ei täällä muuten kommunistista ulistaisi. Mistä pöpilästä olet karannut?
Anonyymi kirjoitti:
Onhan täällä ainakin yksi persu eli sinä pankkopersu! Ei täällä muuten kommunistista ulistaisi. Mistä pöpilästä olet karannut?
Tyypillistä kommunistien solvaamista. . Lakimieheni on muuten palstalla.
- Anonyymi
Olikarkkeja Putin tyyliin.
Ainakin 300 000 euron palkka tovereilla vuodessa sitä. - Anonyymi
Kepulaiset on venäläisten ystäviä, saavat oppinsa ystävyysseuroissaan.
Ei Suomessa ole kommunisteja edes yhden kansanedustajapaikan vertaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353