JUURI NYT: Sanna Marin

Sori palstapersu, mutta taas on Sanna Marin aiheena iltapäivälehdessä.

Oikein veistä käännetään haavassa.
17149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Miksi se oli iltapäivälehdessä? Oliko dokaamassa vai jauhojengin pomona?

Äänestä
  • Kuuntelivatko nuorison rap-musiikkia ja päivittelivätkö boomereiden menoa?

    Ja tuota, sama menohan oli silloin kun tytteli oli laitettu pääministeriksi. 😂

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kuuntelivatko nuorison rap-musiikkia ja päivittelivätkö boomereiden menoa?

    Ja tuota, sama menohan oli silloin kun tytteli oli laitettu pääministeriksi. 😂

    Kyl noita SDP:läisiä Punikkeja nyt Ketuttaa ja oikeen kunnolla !

    Äänestä

Jauho-Rikka unohdettu kokonaan?

Äänestä

Marin on ollut viime aikoina aika paljon puheenaiheena, mutta onhan se luonnollistakin, koska Marin on kansainvälinen superstara.

Mutta ymmärrän, jos aihe alkaa jo tympiä, kun sitä käsitellään jatkuvasti mediassa.

Toivottavasti pääsemme pian palaamaan muihin tärkeisiin uutisaiheisiin.

Äänestä

Marin on allekirjoittanut Clintonin rouvan kanssa lausuman jossa Afganistanin naisia puolustetaan. Mitenkä tällainen kirjoittelu vaikuttaa jo huonossa asemassa olevien naisten elämään maassa jossa he eivät ole edes koiran asemassa. Ja kyllä me kaikki tiedämme naisten aseman maassa jossa ukot määräävät kaikesta. Amerikkahan poistui maasta ja jätti naiset pulaan . Onko nyt vähän naivia Clintonin rouvan allekirjoitella itsestään selvyyksiä. Tarvitaan toimenpiteitä, ei hieno helmojen toteamuksia.

Äänestä
  • Kuvittelevatko nämä naiset, että nyt Talebanin ja Al Qaidan miehet pelästyvät kun lukevat tuon allekirjoitetun paperin?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Kuvittelevatko nämä naiset, että nyt Talebanin ja Al Qaidan miehet pelästyvät kun lukevat tuon allekirjoitetun paperin?

    Taitavat pyyhkiä sillä persuksensa.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Kuvittelevatko nämä naiset, että nyt Talebanin ja Al Qaidan miehet pelästyvät kun lukevat tuon allekirjoitetun paperin?

    Kyseisellä lapulla painostetaan muita, ei talibaaneja. Eli eihän tuollaista tyhjänpäiväistä kokousta kannata edes järjestää, jos siellä ei huomioida afgaaninaisten asemaa lainkaan.

    Äänestä

Sanna Marinin palvomatta jättäminen tulisi olla rangaistava rikos.

Äänestä

Tuli esille miten vahingoitti koululaisten asemaa, sekin vielä muitten sekollujen lisäksi ja vielä palvotaan

Äänestä

Hahaha meille persuille on nykyään samantekevää missä tuo luiseva lapsensa hylkääjä narkomaani paistattelee sitä yhtä paikkaansa mihin ei edes aurinko tartu.

Äänestä
  • Taitaa persuissa olla psykopaatteja.

    Äänestä

  • Varhaislapsuudessa lapsen kokemat hylkäämisprosessit aiheuttavat sen että lapselle kehittyy aikuistuessaan vääristynyt kuva vastakkaisesta sukupuolesta. Ja lapsesta tulee automaattisesti psykopaatti. On tutkittu useita mm sarjaraiskaajia heillä on havaittu yksi yhteinen nimittäjä lapsuudessa koettu hylkäämisprosessi. Psykopaatin yleisimpiä.tuntomerkkejä:

    https://www.iltalehti.fi/mieli/a/b8cad5bb-d403-4936-81c0-39f7bed3faa8

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Varhaislapsuudessa lapsen kokemat hylkäämisprosessit aiheuttavat sen että lapselle kehittyy aikuistuessaan vääristynyt kuva vastakkaisesta sukupuolesta. Ja lapsesta tulee automaattisesti psykopaatti. On tutkittu useita mm sarjaraiskaajia heillä on havaittu yksi yhteinen nimittäjä lapsuudessa koettu hylkäämisprosessi. Psykopaatin yleisimpiä.tuntomerkkejä:

    https://www.iltalehti.fi/mieli/a/b8cad5bb-d403-4936-81c0-39f7bed3faa8

    Näköjään kaikki kertyneet persuihin.

    Äänestä

Saahan toimittelijatkin troIIata. Sitä on sananvapaus :) Eniten minua huvittaa sannanpuolustelijoiden reaktiot. Pahimmillaan menee ihan raivotautiseksi meuhkaamiseksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sori palstapersu, mutta taas on Sanna Marin aiheena iltapäivälehdessä.

Oikein veistä käännetään haavassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu