Maa on lamassa ja syvästi velkaantunut

Kaikkien pitää nyt joustaa myös nappikauppisiden ja torimummojem. Baari pitäjien ja pien yrityäjön

Nauttikaa ihnnoimadtsnne Kokoomus politiiksta.

Onneksi maajussit ja upm saa miljardeja sosiaalietuutta kuten ennemkin

Ahmed Ben Muhammed In vaimo Sanni Muhammed
5199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Konkurssi kohtaa suomen.

Äänestä

Rikkaat porvarit kerää kansan rahat kuin Venäjällä

Äänestä

No, eihän tämä nyt mitään ole verrattuna vaikkapa siihen, että sota tulisi suomeen. Se sotahan se kauea asia on. Suomen pikku miljardivelat nyt mitään merkkaa. Positiivista ajattelua nyt hiukan kehiin, hei ;)

Äänestä
  • Eikaat jerää klyhuen tahat ennen sotaa ja mutta itse espanjaan

    Äänestä

Stub ja suomi anto 24 tyki pakettinsa Ukrainaa, 159 Mij. Kyll rahaa on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kaikkien pitää nyt joustaa myös nappikauppisiden ja torimummojem. Baari pitäjien ja pien yrityäjön

Nauttikaa ihnnoimadtsnne Kokoomus politiiksta.

Onneksi maajussit ja upm saa miljardeja sosiaalietuutta kuten ennemkin

Ahmed Ben Muhammed In vaimo Sanni Muhammed

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu