Olen 74-vuotias, ja hyvilläni siitä että lapsenlapseni kantaa huolta Maapallosta, joskus ehkä liiankin raskaasti, mutta on erittäin hyvä ja hyväsydäminen ihminen.
Vastaukset 40
- Anonyymi
Kasvattaisitte kakaranne jotta he osaisivat kasvattaa kakaransa. Kasvatettiinhan teidät suuret ikäluokatkin vaikka ei sekään ihan putkeen tainnut mennä.
- Anonyymi
Minkä kaikkien asioiden nimissä saa harrastaa terroria?
- Anonyymi
Nämä Keloapinat ovat pieni porukka, joka komennetaan sumuverhoksi kaduille itstuskelemaan Punaisen viivan vasemmalta puolen, kun alkaa olla liian vaikeita asioita päätettäviksi .
Suomen tiedotusmafia STT:n (Helsingin "Pravdan") johdolla kyllä pitää huolen siitä, että tämä Punainen sumuverho saa näkyvyyttä.
Rajalain käsittely Suomen eduskunnassa oli vaikea pointti vasemistolle, etenkin niissä kansanedustajiksi tuontiäänien mandaatilla toimiville.
On käsittämätöntä, että tällaiset pullaansa tukehtuvat ja kouluja käymättömät tänne tunkeutuneet yrittävät sanella meille suomalaisille valtion olemassaoloa Suomea uhkaavat toimet, että ne olisivat jotenkin toisarvoisia toimenpiteitä
Arvoisat vanhat toverit nyt tämä afgaanikommunisti ja Somalian lahja meille suomalaisille veronmaksajille järjestykseen, vai onko teidät jo siirretty vilttiketjuihin puoluissanne tuontiääänien saattelemana.
- Anonyymi
Minä olen ylpeä siitä että sain Greta Thunbergilta nimikirjoituksen viime viikolla
- Anonyymi
Taidat olla noita puunnussioita.
- Anonyymi
Ai se osaa oikein kirjoittaakin, vai raapustiko puumerkin.
- Anonyymi
No voe widdu, sait nimikirjoituksen joltain koulusta pinnaavalta ruåtsalaiselta FAS -kakaralta — kylläpä käy kateeksi! 😱
- Anonyymi
Ja mitähän nimikirjoituksella teet? Minä olen ylpeä kun käyn töissä, enkä istu kadulla.
- Anonyymi
Minä päätin juuri aivopestä lapseni juoksemaan moottoritielle. Katsotaan ehtiikö auto tai rekka vai poliisi ensin Kiäh kiäh!
- Anonyymi
Suuret ikäluokat ja nykyiset elokerholaiset - samasta muotista
Kommunismi periytyy - hyppää yhden sukupolven yli
isoisällä on autotallissa kaupan kallein ja isoin patteriauto?- Anonyymi
Lopeta valehtelu
Me tehtiin töitä ja rankasti. Rakennettiin hyvinvointi, jonka nykypolvi toimillaan hävitti. Et pysty edes mielikuvituksessa kuvittelemaan kuinka hyvin olivat asiat. Ehkä nuijat tajuatte tilanteen kun loputkin ajetut edut on lopetettu ja teillä on paskat housussa. Myöhäistä se on silloin.
T. Eläke Timpuri
- Anonyymi
Oikea termi on tietenkin "tyhmänylpeä", lapsesi kantaa niin huolta maapallosta että huutaa yhtenä mölisevistä apinoista kadulla sekavia asioita mistä ei mitään ymmärrä.
Kun suomalainen ituhippi-idiootti huutaa "alas valkoinen ylivalta", siis suomen kaduilla, täytyy todeta että suvussa on kehityshäiriö.
Mikset nyt ylpeänä seniorina kustantaisi lapsenlapsellesi matkaa vaikka riadiin, voisit mennä itse mentoriksi mukaan. Vetäkää siellä pääkadulla pride-kulkue, huutakaa lujaa naisten oikeuksien puolesta, samoin eläinten. Vaikka aloittaisitte keskenänne niin alun ujostelun jälkeen uskon että teillä olisi pian kovasti seuraa mersseillanne. - Anonyymi
Hyvä provo
- Anonyymi
Shame! Papparainen.
- Anonyymi
Ukko on kajahtanut.
- Anonyymi
Elämäntapatyöttömät pelastavat maailman! 👍
- Anonyymi
Elokapinan tarkoitus ja päämäärä on varsin hyvä.
Tällä hetkellä ilmaston muutos ja lämpeneminen on välttämätöntä yrittää estää mahdollisimman hyvin. Valitettavasti keinoja siihen ei ole käytetty kattavasti.
Pitää kehittää parempia vaikutuskeinoja päättäjiä kohtaan. Nykyiset keinot ovat huomiota herättäviä, mutta saattavat vaikuttaa kielteisesti liikkeen ulkoiseen kuvaan.
Pitää löytää hyväksyttävämpää ja tehokkaampia keinoja. - Anonyymi
Idiootteja nuo äpärät ovat makaamalla tiellä normaalien ihmisten riesana. Ei muuta kuin autolla roskakasojen ylitse.
- Anonyymi
Elokapina pitäis tilata kontteja rekoilla barrikaadiksi niin autot ei loin varaan yliaja
- Anonyymi
Kasvatus on epäonnistunut jos lasta kiinnostaa joku maapallon tulevaisuus.
Normaali teini miettii vain sitä onko omat lenkkarit ja kalliimmat kuin kaverilla ja näyttääkö oma perse hyvältä instassa. Näissä "normaaleissa" nuorissa on tulevaisuuden toivo. Eikös niin?- Anonyymi
Hyvä vartalo on täristä eämpi kun merkkivaatteet jos on läskimätisäki ei auta paraskaan vaate
- Anonyymi
Hyvä boomeri, jatka samaan tyyliin.
T: Sannasi- Anonyymi
Hyvä Sanna;)
- Anonyymi
Hyvä stalinisti
- Anonyymi
On paljon parempia keinoja kuin estää normaalien ihmisten liikkuminen.
Miksi elokapinan porukka ei esim. kokoonnu eduskuntatalon portaille ja estä eduskunnan toimintaa.
Tuollainen tavallisten ihmisten kiusaaminen ei oikein johda ilmaston parantamiseen vaan saa ihmiset ajattelamaan koko asiasta negatiivisesti kokemusperusteisesti.
Miksi elokapinan porukka ei jaa esimeksiksi jääteklöä sähköautoilijoille, eli palkitse ympäristöystävällisä tkoja?
Jo lasten kasvatuksessa on huomattu että rangaistus ei ole se paras keino, miksi elokapina rankaisee miksi ei palkitse?
Toisekseen kaikki elokapinaan osallistujat elävät yhteikunnan varoilla ja siten vaikeuttavat muunnosta ympäristöystävälliseen yhteiskuntaan.
Yhteiskunnan on pakko tuottaa koko ajan jotta saadaan pidettyä esim. elokapinan porukka henkissä. - Anonyymi
Olet varmaan vanha stallari
- Anonyymi
Pride ,elokapina,rasismin vastaiset ,fasismin vastaiset,äärioikeiston vastaiset
mielenosoitukset on äärivasemmiston masimoivia probakantaa,aivopesua!
Muistat varmaan isoisä 60-70 rauhan marssit!
USA paha ,Neuvostoliitto hyvä ?- Anonyymi
KYLLÄ JA SILLOIN VASEMMISTOLAISET VIELÄ ITKIVÄT JA IKÄVÖIVÄT STALINIA.
VUONNA -68 TZEKKOSLOVAKIAAN HYÖKKÄSI NEUVOSTOLIITTO, SILLOIN VIHREÄT TAISTOLAISET OLIVAT RIEMUISSAAN.
- Anonyymi
Kannatin USA jo 60- luvulla nuorukaisena ja ylläni oli tähtipaita sekä vihreä maihari.
Kommareita inhosin. - Anonyymi
Suomen kansaa pitää varmaan alkaa vähentämään niin ilmasto pelastuu. Orpo on jo aloittanut likvidoinnin tappamalla ihmisiä nälkään ja sairauksiin. natsien kaasutus keino on vielä käyttämättä. Mutta ajan mittaan sekin varmaan otetaan käyttöön että päästään köyhistä, vammaisista ja sairaista eroon.
- Anonyymi
Äläsnnyt!kuka on tapettu?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Äläsnnyt!kuka on tapettu?
Vanhuksia jätetty täysin heitteille.
Löytyvät sitten kun asunnosta haju leijuu rappukäytävään.
- Anonyymi
Senkö tytön isoisä, jonka teltan poliisi pidätti. God bless the poor girl.
- Anonyymi
Huono provo.
- Anonyymi
Eloapinoiden säänöstely voimaan Syomessa🇫🇮
"Ei-välttämättömällä tarkoitetaan kaikkea sellaista teollista tuotantoa ja kaupan alan toimintaa, joka ei suoraan osallistu yhteiskunnan aineellisten, sosiaalisten ja terveydellisten perustarpeiden täyttämiseen tai turvallisuuden ja kriittisen huoltovarmuuden ylläpitämiseen. Koska Suomessa ja muissa teollisuusmaissa on tultava toimeen nykyistä vähemmällä energian- ja materiaalinkulutuksella, on luotava käytännöt raaka-aineiden priorisoinnille ja säännöstelylle"- Anonyymi
Saammeko säänöstelykuponkeja
- Anonyymi
Olisit opettanut tekemään töitä etkä mellakoimaan kaduilla.
T. Toinen vaari. - Anonyymi
Isoisä on vanha Taistolainen! Suomen historian pimeää aikaa 1960-1990!
TAANILA JA MUUT PUNIKIT mellasti YLE.ssä!
DDR/ITÄSAKSA ihanne ,unelma valtio! - Anonyymi
Häpeisit homenokka!
- Anonyymi
Voishan sotäutöllkin hä kiusaa hidastella valoissa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t921078Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää228840Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️73826- 52700
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien68667Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞34592Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh29547- 47539
Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä30535- 38535