Elokapina: olen ylpeä isoisä

Anonyymi-ap

Olen 74-vuotias, ja hyvilläni siitä että lapsenlapseni kantaa huolta Maapallosta, joskus ehkä liiankin raskaasti, mutta on erittäin hyvä ja hyväsydäminen ihminen.

40

279

    Vastaukset 40

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kasvattaisitte kakaranne jotta he osaisivat kasvattaa kakaransa. Kasvatettiinhan teidät suuret ikäluokatkin vaikka ei sekään ihan putkeen tainnut mennä.

    • Anonyymi

      Minkä kaikkien asioiden nimissä saa harrastaa terroria?

      • Anonyymi

        Nämä Keloapinat ovat pieni porukka, joka komennetaan sumuverhoksi kaduille itstuskelemaan Punaisen viivan vasemmalta puolen, kun alkaa olla liian vaikeita asioita päätettäviksi .
        Suomen tiedotusmafia STT:n (Helsingin "Pravdan") johdolla kyllä pitää huolen siitä, että tämä Punainen sumuverho saa näkyvyyttä.
        Rajalain käsittely Suomen eduskunnassa oli vaikea pointti vasemistolle, etenkin niissä kansanedustajiksi tuontiäänien mandaatilla toimiville.
        On käsittämätöntä, että tällaiset pullaansa tukehtuvat ja kouluja käymättömät tänne tunkeutuneet yrittävät sanella meille suomalaisille valtion olemassaoloa Suomea uhkaavat toimet, että ne olisivat jotenkin toisarvoisia toimenpiteitä
        Arvoisat vanhat toverit nyt tämä afgaanikommunisti ja Somalian lahja meille suomalaisille veronmaksajille järjestykseen, vai onko teidät jo siirretty vilttiketjuihin puoluissanne tuontiääänien saattelemana.


    • Anonyymi

      Minä olen ylpeä siitä että sain Greta Thunbergilta nimikirjoituksen viime viikolla

      • Anonyymi

        Taidat olla noita puunnussioita.


      • Anonyymi

        Ai se osaa oikein kirjoittaakin, vai raapustiko puumerkin.


      • Anonyymi

        No voe widdu, sait nimikirjoituksen joltain koulusta pinnaavalta ruåtsalaiselta FAS -kakaralta — kylläpä käy kateeksi! 😱


    • Anonyymi

      Ja mitähän nimikirjoituksella teet? Minä olen ylpeä kun käyn töissä, enkä istu kadulla.

    • Anonyymi

      Minä päätin juuri aivopestä lapseni juoksemaan moottoritielle. Katsotaan ehtiikö auto tai rekka vai poliisi ensin Kiäh kiäh!

    • Anonyymi

      Suuret ikäluokat ja nykyiset elokerholaiset - samasta muotista
      Kommunismi periytyy - hyppää yhden sukupolven yli

      isoisällä on autotallissa kaupan kallein ja isoin patteriauto?

      • Anonyymi

        Lopeta valehtelu
        Me tehtiin töitä ja rankasti. Rakennettiin hyvinvointi, jonka nykypolvi toimillaan hävitti. Et pysty edes mielikuvituksessa kuvittelemaan kuinka hyvin olivat asiat. Ehkä nuijat tajuatte tilanteen kun loputkin ajetut edut on lopetettu ja teillä on paskat housussa. Myöhäistä se on silloin.
        T. Eläke Timpuri


    • Anonyymi

      Oikea termi on tietenkin "tyhmänylpeä", lapsesi kantaa niin huolta maapallosta että huutaa yhtenä mölisevistä apinoista kadulla sekavia asioita mistä ei mitään ymmärrä.
      Kun suomalainen ituhippi-idiootti huutaa "alas valkoinen ylivalta", siis suomen kaduilla, täytyy todeta että suvussa on kehityshäiriö.

      Mikset nyt ylpeänä seniorina kustantaisi lapsenlapsellesi matkaa vaikka riadiin, voisit mennä itse mentoriksi mukaan. Vetäkää siellä pääkadulla pride-kulkue, huutakaa lujaa naisten oikeuksien puolesta, samoin eläinten. Vaikka aloittaisitte keskenänne niin alun ujostelun jälkeen uskon että teillä olisi pian kovasti seuraa mersseillanne.

    • Anonyymi

      Hyvä provo

    • Anonyymi

      Shame! Papparainen.

    • Anonyymi

      Ukko on kajahtanut.

    • Anonyymi

      Elämäntapatyöttömät pelastavat maailman! 👍

    • Anonyymi

      Elokapinan tarkoitus ja päämäärä on varsin hyvä.
      Tällä hetkellä ilmaston muutos ja lämpeneminen on välttämätöntä yrittää estää mahdollisimman hyvin. Valitettavasti keinoja siihen ei ole käytetty kattavasti.
      Pitää kehittää parempia vaikutuskeinoja päättäjiä kohtaan. Nykyiset keinot ovat huomiota herättäviä, mutta saattavat vaikuttaa kielteisesti liikkeen ulkoiseen kuvaan.
      Pitää löytää hyväksyttävämpää ja tehokkaampia keinoja.

    • Anonyymi

      Idiootteja nuo äpärät ovat makaamalla tiellä normaalien ihmisten riesana. Ei muuta kuin autolla roskakasojen ylitse.

      • Anonyymi

        Elokapina pitäis tilata kontteja rekoilla barrikaadiksi niin autot ei loin varaan yliaja


    • Anonyymi

      Kasvatus on epäonnistunut jos lasta kiinnostaa joku maapallon tulevaisuus.
      Normaali teini miettii vain sitä onko omat lenkkarit ja kalliimmat kuin kaverilla ja näyttääkö oma perse hyvältä instassa. Näissä "normaaleissa" nuorissa on tulevaisuuden toivo. Eikös niin?

      • Anonyymi

        Hyvä vartalo on täristä eämpi kun merkkivaatteet jos on läskimätisäki ei auta paraskaan vaate


    • Anonyymi

      Hyvä boomeri, jatka samaan tyyliin.

      T: Sannasi

      • Anonyymi

        Hyvä Sanna;)


      • Anonyymi

        Hyvä stalinisti


    • Anonyymi

      On paljon parempia keinoja kuin estää normaalien ihmisten liikkuminen.
      Miksi elokapinan porukka ei esim. kokoonnu eduskuntatalon portaille ja estä eduskunnan toimintaa.
      Tuollainen tavallisten ihmisten kiusaaminen ei oikein johda ilmaston parantamiseen vaan saa ihmiset ajattelamaan koko asiasta negatiivisesti kokemusperusteisesti.
      Miksi elokapinan porukka ei jaa esimeksiksi jääteklöä sähköautoilijoille, eli palkitse ympäristöystävällisä tkoja?

      Jo lasten kasvatuksessa on huomattu että rangaistus ei ole se paras keino, miksi elokapina rankaisee miksi ei palkitse?

      Toisekseen kaikki elokapinaan osallistujat elävät yhteikunnan varoilla ja siten vaikeuttavat muunnosta ympäristöystävälliseen yhteiskuntaan.
      Yhteiskunnan on pakko tuottaa koko ajan jotta saadaan pidettyä esim. elokapinan porukka henkissä.

    • Anonyymi

      Olet varmaan vanha stallari

    • Anonyymi

      Pride ,elokapina,rasismin vastaiset ,fasismin vastaiset,äärioikeiston vastaiset
      mielenosoitukset on äärivasemmiston masimoivia probakantaa,aivopesua!
      Muistat varmaan isoisä 60-70 rauhan marssit!
      USA paha ,Neuvostoliitto hyvä ?

      • Anonyymi

        KYLLÄ JA SILLOIN VASEMMISTOLAISET VIELÄ ITKIVÄT JA IKÄVÖIVÄT STALINIA.
        VUONNA -68 TZEKKOSLOVAKIAAN HYÖKKÄSI NEUVOSTOLIITTO, SILLOIN VIHREÄT TAISTOLAISET OLIVAT RIEMUISSAAN.


    • Anonyymi

      Kannatin USA jo 60- luvulla nuorukaisena ja ylläni oli tähtipaita sekä vihreä maihari.
      Kommareita inhosin.

    • Anonyymi

      Suomen kansaa pitää varmaan alkaa vähentämään niin ilmasto pelastuu. Orpo on jo aloittanut likvidoinnin tappamalla ihmisiä nälkään ja sairauksiin. natsien kaasutus keino on vielä käyttämättä. Mutta ajan mittaan sekin varmaan otetaan käyttöön että päästään köyhistä, vammaisista ja sairaista eroon.

      • Anonyymi

        Äläsnnyt!kuka on tapettu?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Äläsnnyt!kuka on tapettu?

        Vanhuksia jätetty täysin heitteille.
        Löytyvät sitten kun asunnosta haju leijuu rappukäytävään.


    • Anonyymi

      Senkö tytön isoisä, jonka teltan poliisi pidätti. God bless the poor girl.

    • Anonyymi

      Huono provo.

    • Anonyymi

      Eloapinoiden säänöstely voimaan Syomessa🇫🇮

      "Ei-välttämättömällä tarkoitetaan kaikkea sellaista teollista tuotantoa ja kaupan alan toimintaa, joka ei suoraan osallistu yhteiskunnan aineellisten, sosiaalisten ja terveydellisten perustarpeiden täyttämiseen tai turvallisuuden ja kriittisen huoltovarmuuden ylläpitämiseen. Koska Suomessa ja muissa teollisuusmaissa on tultava toimeen nykyistä vähemmällä energian- ja materiaalinkulutuksella, on luotava käytännöt raaka-aineiden priorisoinnille ja säännöstelylle"

      • Anonyymi

        Saammeko säänöstelykuponkeja


    • Anonyymi

      Olisit opettanut tekemään töitä etkä mellakoimaan kaduilla.
      T. Toinen vaari.

    • Anonyymi

      Isoisä on vanha Taistolainen! Suomen historian pimeää aikaa 1960-1990!
      TAANILA JA MUUT PUNIKIT mellasti YLE.ssä!
      DDR/ITÄSAKSA ihanne ,unelma valtio!

    • Anonyymi

      Häpeisit homenokka!

    • Anonyymi

      Voishan sotäutöllkin hä kiusaa hidastella valoissa

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      89
      1418
    2. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      47
      973
    3. Liikenneonnettumuus

      Linkkari ja ruotsibiili törmäsivät linkku oli redun opetusajossa
      Ylitornio
      14
      855
    4. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      40
      828
    5. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      92
      731
    6. Pahin tapa satuttaa toista

      On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.
      Ikävä
      81
      730
    7. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      46
      718
    8. kene ajoi "kolarin"?

      "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
      Savonlinna
      17
      717
    9. Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen

      Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj
      Ikävä
      27
      677
    10. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      59
      662
    11. 66
      653
    12. Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä

      Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan
      Ikävä
      97
      641
    13. Miten uskallan sua nähdä

      Kun vaikutat suuttuneelta :(
      Ikävä
      45
      634
    14. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      10
      608
    15. Nainen, tässä olen kahden vaiheilla

      Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa
      Ikävä
      56
      585
    16. Jos kaivattusi on

      Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?
      Ikävä
      47
      566
    17. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      129
      547
    18. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      43
      544
    19. Kylän tielle remonttia?

      Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?
      Hyrynsalmi
      13
      522
    20. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      515
    Aihe