Maailmalla nauretaan sille meidän "salaiselle" naZiliittolaisuudellemme:
https://youtu.be/h0gWtyCdji4?si=2RWElWqWL6QWgk5bhttps://youtu.be/h0gWtyCdji4?si=2RWElWqWL6QWgk5b
Meillähän se on jonkinlainen "tabu", joka tiedetään ja tiedostetaan, mutta siitä puhutaan sillai "kauttarantain", vältellen ja muutellen.
Itänaapurissamme ja monessa muussakin maassa kyllä muistetaan ja tiedetään ne päZcäciccäreiden&kepulien&swedupellelauman naZi kouhotukset sakemannien kanssa hyvinkin tarkkaan..
https://youtu.be/h0gWtyCdji4?si=2RWElWqWL6QWgk5bhttps://youtu.be/h0gWtyCdji4?si=2RWElWqWL6QWgk5b
Meillähän se on jonkinlainen "tabu", joka tiedetään ja tiedostetaan, mutta siitä puhutaan sillai "kauttarantain", vältellen ja muutellen.
Itänaapurissamme ja monessa muussakin maassa kyllä muistetaan ja tiedetään ne päZcäciccäreiden&kepulien&swedupellelauman naZi kouhotukset sakemannien kanssa hyvinkin tarkkaan..
Vastaukset 15
Vanhimmat
Nythän se fasismi on suosittua venäläisten keskuudessa. Ukrainan rikollinen sota, ukrainalaisten lapsien ja taideaarteiden varastaminen, maan miinoittaminen, siviilien pommittaminen (muistetaan Mariupolin teatterin pommittaminen jossa satoja lapsia ja naisia kuoli . Pihalla teksti 'deti" ,)
Ym siviileihin kohdistuneet sotarikokset.
Maailman kauneimman lentokoneenkin Antonovin venäläiset tuhosivat kateuksissaa .
Karma rankaisee venäjää rikoksista ihmiskuntaa kohtaan
Ja Natsit johtaa myös Ukrainaa.
Venäjä on hyökkääjä raiskaaja, murhaaja, siviilien pommittaja ja uhkaa länttä ydinaseilla kun länsi ei hyväksy edellä mainittuja.
Ameriikka ja länsi pelastaa Ukrainan fasistien hyökkäykseltä aseavullaan niinkuin ww2 ssa jenkit pelastivat aseavullaan fasistien hyökkäykseltä Neuvostoliiton.
Ei johda, ei juutalainen ole natsi.
NYT maailmalla halveksutaan venäjää rikollisen sodan, laajentummishimon ja atomiaseiden kalistelun takia.
Ennen sotaa oli toisin. Kauppa kävi, Venäjän öljy, kaasu, sähkö, luonnonrikkaukset kävivät kaupaksi. Kulttuuri ja ystävyyssuhteita solmittiin.
Venäjä oli nousukiidossa mutta kohta tulee mahalasku.
Karma rankaisee venäjää.
Venäjä on mainittu useimmin rikoksista ihmisyyttä kohtaan.
Ja Ukraina myös
Ukrainalaiset kohtelevat sotavankejaan kansainvälisten lakien mukaisesti.
Venäläiset teloittavat sotavankejaan.
Vankien vaihdossa ukrainalaiset on luurangon laihoja, kidutettuja. Venäläiset sotavangit ovat pulskia poikia.
Ukraina on fasistien hyökkäyksen kohde, niinkuin koko länsi, niiden omien kertomuksien mukaan!
Venäläiset ei naura vaan ovat hysteerisiä.
Putte näyttää varsin rauhalliselta, mutta Stubb ja Orpo ovat kyllä hysteerisiä.
Putte on hyvä näyttelijä siinä suhteessa
Putinilla on jo kakat housussa. Ei tiedä, teilaako omat vai luhistuuko rintama, jolla pitäis toisen maata tuhota.
Täällä vouhotetaan länsipropagandan huumaamana. Nasuilla ja muilla friikeillä on todellisuudentaju pahasti kateissa.
Venäjäpropaganda se hauskaa on. Milloin Toinen maailmansota alkoi Putinin historiankirjoituksen mukaan? Tiedätkö?