Yle: Jälleen riitelyä riparilla - pappi vaihtoon

Anonyymi-ap

10

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pappi vaihdettiin, koska Merikarvian tapaus muistissa. Selittelyn makua.

    • Anonyymi

      Viime kesänä oli yhdellä rippileirillä ollut asiaton seksipappi, joka ei enää saa hoitaa nuorisotyötä.
      Tänä kesänä Merikarvian kirkkoherra kokoomuksen paikallis poliitikko oli humalassa rippileirillä ja käyttäytyi asiattomasti.
      On laitettu viralta, on rikostutkinnassa
      Ei ole aina nuorten syy.
      Pitää työntekijällä olla työmoraali ja käytöstavat.
      Ei ole asiallista arvostella tyttöjen rintoja ym

    • Anonyymi

      Ripari ei ole turvallinen paikka nuorille. Kähmintää, päihteitä, henkistä väkivaltaa... Riparille ei ole pakko mennä, toivottavasti nuoret ja heidän vanhempansa ymmärtävät tämän.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Raamattu hyväksyy lasten pahoinpitelyn, joten pappi vain toteutti uskoaan: "Joka vitsaa säästää, se vihaa lastaan" (Sananlaskut 13:24)


    • Anonyymi

      Onko nämä ylen masinoimia ongelmia?
      Ylen suojatit opettaa kapinaa lapsille jo nuorena, jotta ne osaa sitten istua mannerheimintiellä kun poliisi tulee kantamaan pois.

      Kun joku katselija kadulla yrittää puhua järkeä istujalle niin niiden johtajat aloittaa huudon johon kuuliaiset koulutetut anarkistit yhtyy, jotta kukaan ei vahingossakaan kuule järjen ääntä.
      Nämä on siis koulutettu.
      Onko riparikapinakoulutus nyt jokin uusi opetusmetodi? Kasvatusmetodi?

      • Anonyymi

        Seurakunnan masinoima ongelma.


      • Anonyymi

        Hyvä idea: kielletään riippumaton media, niin kirkko lopettaa pervoilunsa / sikailunsa / lasten hakkaamisen riparilla. Oikein loogista.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4318
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2774
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2532
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      85
      1529
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1476
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      81
      1135
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      993
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      176
      977
    Aihe