Yle: Jälleen riitelyä riparilla - pappi vaihtoon

Anonyymi-ap

10

333

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pappi vaihdettiin, koska Merikarvian tapaus muistissa. Selittelyn makua.

    • Anonyymi

      Viime kesänä oli yhdellä rippileirillä ollut asiaton seksipappi, joka ei enää saa hoitaa nuorisotyötä.
      Tänä kesänä Merikarvian kirkkoherra kokoomuksen paikallis poliitikko oli humalassa rippileirillä ja käyttäytyi asiattomasti.
      On laitettu viralta, on rikostutkinnassa
      Ei ole aina nuorten syy.
      Pitää työntekijällä olla työmoraali ja käytöstavat.
      Ei ole asiallista arvostella tyttöjen rintoja ym

    • Anonyymi

      Ripari ei ole turvallinen paikka nuorille. Kähmintää, päihteitä, henkistä väkivaltaa... Riparille ei ole pakko mennä, toivottavasti nuoret ja heidän vanhempansa ymmärtävät tämän.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Raamattu hyväksyy lasten pahoinpitelyn, joten pappi vain toteutti uskoaan: "Joka vitsaa säästää, se vihaa lastaan" (Sananlaskut 13:24)


    • Anonyymi

      Onko nämä ylen masinoimia ongelmia?
      Ylen suojatit opettaa kapinaa lapsille jo nuorena, jotta ne osaa sitten istua mannerheimintiellä kun poliisi tulee kantamaan pois.

      Kun joku katselija kadulla yrittää puhua järkeä istujalle niin niiden johtajat aloittaa huudon johon kuuliaiset koulutetut anarkistit yhtyy, jotta kukaan ei vahingossakaan kuule järjen ääntä.
      Nämä on siis koulutettu.
      Onko riparikapinakoulutus nyt jokin uusi opetusmetodi? Kasvatusmetodi?

      • Anonyymi

        Seurakunnan masinoima ongelma.


      • Anonyymi

        Hyvä idea: kielletään riippumaton media, niin kirkko lopettaa pervoilunsa / sikailunsa / lasten hakkaamisen riparilla. Oikein loogista.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      2848
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      15
      1035
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      63
      873
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      51
      815
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      52
      799
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      684
    7. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      71
      630
    8. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      626
    9. 50
      615
    10. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      604
    Aihe