Olen täysin varma että suviseura-alueelta ei löydy yhtäkään kortonkia, miksi tällaisia mustamaalaamistarkoituksessa kirjoitettuja avauksia kuitenkin pidetään täällä vuodesta toiseen?😱
Miksi valheavauksia sallitaan
9
330
Vastaukset
Minun mielestäni olisi tiedonvälityksen kannalta oikein, että Yle lähettäisi kuvausryhmän ja tekisi ohjelman alueesta miten ihmiset sen siivoavat ja minkälaiseen kuntoon alue jää lähtijöiden jälkeen. Ei ole sellaista valhetta, josta ei jää jotain merkkejä perimätietoon ja se on haitallista.
- Anonyymi
Lauri aina osaa tiivistää sanoiksi ajatuksen, johon voi tavallaan yhtyä.
Luulen, että suviseuroilta jää ympäristöön sekä niitä että näitä, kaikkea sieltä aivan varmasti löytyy, mutta kuinka paljon käytettyjä kondomeita tai tyhjiä alkoholijuomapakkauksia, siinäpä kysymys! Ei kai kovin paljon? - Anonyymi
Kondomi on vain kumia siinä kuin muukin kumi siinähän ne siittiöt näkee sitten miten ne valkoisessa limassa kelluu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lauri aina osaa tiivistää sanoiksi ajatuksen, johon voi tavallaan yhtyä.
Luulen, että suviseuroilta jää ympäristöön sekä niitä että näitä, kaikkea sieltä aivan varmasti löytyy, mutta kuinka paljon käytettyjä kondomeita tai tyhjiä alkoholijuomapakkauksia, siinäpä kysymys! Ei kai kovin paljon?Nykyään käytetään kierukka ja ehkäisy pillereitä ja sterilointia.Palautatte ne tavarat mitkä otettu muilta ja pyydätte anteeksi.Toisten elämään ei saa sekaantua se on rumaa.Muutenkin juoruaminen on hävytöntä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lauri aina osaa tiivistää sanoiksi ajatuksen, johon voi tavallaan yhtyä.
Luulen, että suviseuroilta jää ympäristöön sekä niitä että näitä, kaikkea sieltä aivan varmasti löytyy, mutta kuinka paljon käytettyjä kondomeita tai tyhjiä alkoholijuomapakkauksia, siinäpä kysymys! Ei kai kovin paljon?Joutuuko lapset kuulemaan naimisen ääniä yöllä päivällä siitä jää traumat.
- Anonyymi
Hyvä on myös jehovien kirkastusjuhlat käydä ja hellareiden isokirja juhlat Keuruulla Vapaakirkon lahkojen bileet läpi.Myös muissa uskonnoissa on usein jäähallissa juhlat.
- Anonyymi
Elätte Mooseksen lakia rikkomalla älä varasta älä himoitse älä sano väärää todistusta sen päälle vedätte jotain tuhansia vuosia vanhaa synagogaa lisääntymisestä ennen ristiä kuin alkeiset.Mitään järkeä.
- Anonyymi
Parasta olla kävelemättä sapattina kuin sen minkä laki sallii eikä autoja olekaan.
Viime vuosituhannen puolella televisio-ohjelmissa Englannista oli kerrostalojen rappukäytäviä somistettu maalitelan sijasta tusseilla ja spreimaaleilla. Ihmettelin silloin, että kuka voi tykätä sellaisesta töhrimisestä ja niistä tuloksista. Nyt se eurooppalaisuus on myös täällä. Oli myös aika televisiossa jolloin ei sallittu eikä hyväksytty pilkun paikalle kirosanoja eikä muita hävyttömyyksiä. Ilmeisesti siinäkin olemme nyt eurooppalaisella tasolla. Kaunis, puhdas ja siisti ei ole mediaseksikästä. Ehkä tulevaisuudessa siitä tulee keräilyharvinaisuus. Suviseuroista ei kukaan halua puhua sitä, että siellä oli hyvä järjestys ja kaikki oli puhdasta ja siistiä ja ihmiset saivat hengen ravintoa runsaasti. Ei ketään kiinnosta, jos joku asia menee hyvin paitsi niitä, jotka kadehtivat. En ole minkään sortin lestadiolainen, mutta epäoikeudenmukaisuus jurpppii. Kortsu suviseurojen jäljiltä olisi uutinen, muualla ne ovat normaalia sivistystä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1226089- 292150
- 1771982
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101153Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.701151- 731017
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24932Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42907Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12775