Asiasta on turha kiistellä, koska voitte jokainen selvittää asian itse. Euvostoliitossa eli Euroopassa on paljon enemmän yksilön elämää rajoittavaa ja ohjaavaa sääntelyä kuin Kiinassa. Sama pätee liiketoiminnan harjoittamiseen. Eli todellisuudessa maanosassamme yksilönvapaudet ovat huonoimmasta päästä maailmassa. Joka asia on tarkkaan määrätty, kielletty tai rajoitettu. Lähes kaikkeen tarvitaan lupa ja kaikki yksilön elämään liittyvä on hirvittävän säänneltyä. Ette edes tajua, kuinka paljon vapaammin useimmissa maissa saa elää muualla.
Euvostoliitossa huonoimmat yksilönvapaudet
Anonyymi-ap
8129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jos asuisit Kiinassa, voisitko arvostella maan hallintoa julkisesti?
Venäjä on näissä 100 vuotta Suomen edellä (vai olikohan jäljessä).
neuvostoliitossa ihmisten kondolli oli näkyvänpää miliisien katu kavassa, toisin kuin euhun yhteiskunnan varjo säätely tehdään asetuksilla säätelyllä, lopulta ollaan diki viidakossa silmän alla,jota mainostetaan vapaana liikkuvuutena,
Tekstisi onkin vakuuttavaa. Vai etkö oikeasti osaa kirjoittaa?
"KYLLÄ,SAIRASTA KATEUTTA,TOISTEN MIELIPUOLISTA KYTTÄÄMISTÄ,KUN OMA ELÄMÄ ON TYHJÄ,HAETAAN TOISTEN IHMISTEN KIDUTTAMISESTA SEKSIN KORVIKETTA ITSELLE"!!!
Olipa typerä avaus ja pelkkää paskaa.... mikä hönöä ajaa tuollaiseen valehteluun?
Sekava petturipersu on juonut liikaa 8% kaljaa...
Putinistiroskaa.