Miettikää jos nämä venäjän desantit kaatavat myrkkyä . . .
Vesilaitokset ja venäläinen myrkky..
Anonyymi-ap
80713
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 80
Vanhimmat
Mitä jos miettisit avaukselle aihetta joka koskisi kärsämäkeä???
"Jokaisella palstalla tulee keskustella palstan aihealueeseen liittyvistä asioista"
https://www.suomi24.fi/opastus/saannot
olet sikäli oikiassa, mutt "Suomihan nyt Sodassa" Putiini- venäläisten kanssa, joten avaus on aiheellinen,,
Kärsämäelläkin juodaan vesijohtovettä.
Mene maailmanmenoa tms. palstoille jauhamaan itsesi kanssa pskaa aiheista jotka ei liity kärsämäki palstan aiheeseen mitenkään.
Tarkoitatko sinä Putinia itärajan takana vai Putinin pussiin pelaavia vihervasemmisto Putinisteja Suomi nimisen valtion eduskunnassa? Jotka kohta kaataa puitelain eduskunnan oppositiosta käsin joka mahdollistaa Putinin hybriimamuilun jatkumisen.
Toivoa sopii, ettei aiheuta ahistusta jatkossakaan mokoma aihe ;)
,, juuri NYT Presidentti Stub`in tiedon mukaan Suomi ei ole sodassa,,
tosin "Toveri ei ole vahvistanut Pressan lausuntoa,vielä,,
Taidat olla Pietarin trolleja, kun noin kovasti reakoit?
Anonyymi
05.07.2024 17:53
Anonyymi kirjoitti:
Toivoa sopii, ettei aiheuta ahistusta jatkossakaan mokoma aihe ;)
Lue lisää
foliohatut aiheesta jokaisella palstalla kirjoittaa avauksia
Kietaise kierros pari lisää folioa pääsi ympärille kun r*ssiä näkyy joka puolella.
,, ainaskin "käännytyslaki jo toimii, ulkomaan marjastajat ulostettu ja marjat jää metsiin, semmonen hallitus,,
Lindtmaniin v ttuuntuneet Marinistit repii demareita kahteen eri leiriin demarien kannatusnotkahduksesta rohkeutta saaden. Ne jotka Lintman potki puolueen johtopaikoilta pihalle heti kukitettuaan Marinin hänen paikkansa otettuaan. Muutaman kaappiäärivassarin mielivallan alaisuudessa koko käänntyslaki jota ilman Suomi on ihan aseeton Putinin hybridivaikuttamiselle.
mulla on oma kaivo.ei haittaa ryssän ilkeilyt.
Onhan se vallan kamalaa kun hallitus vihelsi poikki ihmiskaupan, riiston jne. Suomessa marjanpoimijat sen kohteina?
Sinä onnistuit taas yhdessä ja samassa viestiketjussa itkemään miten raja vuotaa ja kuinka se on kiinni.
Jospa se mamukriittinen oikeistohallitus kaatuisi ensiviikolla tms. esim. käännytyslain kaatumiseen eduskunnan opposition putinistien toimesta jotta sinä persuja vainoava persu saat vassarihallituksen sen tilalle? Avaamaan rajat desanteille jne. ettei marjat märkäne metsiin...
turistiviisumilla työsuhteeseen kusetuksineen. Valtavat määrät käräjiä samasta syystä
Viime yönnä viimeksi heiluttiin machete veitsen ja pistoolin kanssa. Pitäisiköhän sinun käännytyslain vastustajan mennä kurssittamaan nämä edelliset pojankoltiaiset marjanpoimintaan tai risusavottaan kun raivausvälineet löytyy omasta takaa?
Ei ollut natsi kun uutisessa ei julkaistu kasvokuvaa nimen kanssa. Päinvastoin kasvot sutattu videotallenteesta kun asialla ei ollut kantapeikko.
eikä purra uskalla sanoa mitään kuinka mamupojat heiluu viidakkoveitsien jne kanssa koska joutuisi taas vain paskasateen kohteeksi. Persujen syytä ollessa sekin, kun oulun sekopäät heilui oulussa puukkojen kanssa. Joista toinen on tod.näk. joutumassa jostain ihmeen syystä mielenterveystutkimuksiin.
Pitää olla Purran, Peltokankaan, Tynkkysen jne. hiljaista poikaa ja tyttöä vielä viikon päivät ettei demarien putinistiosasto saa lisää kannattajia joukkohinsa. Ja kaada perjantaina käännytyslakia sen seurauksena.
muutaman kaappiäärivassarin (sdp) käsissä koko puitelaki. Minkä kaatumiseen riittää jo se, että muutama kokoomuksen, persujen, kepujen tms. edustaja lähtee viikonlopun viettoon ennen perjantain äänestystä. Jääden siten "hiukan" kyseenalaisesti historiaan käännytyslain kaatuessa kansanedustajien perusteettomiin poissaoloihin?
Linnaampa ne sen tytönkin laittoi joka suunnitteli kouluampumista vaikka olisi kuulunut lataamoon.
Persujen vihapuheen syystä kun natsit tai mamut heiluu puukkojen kanssa. Ei hallitsemattoman maahanmuuton, sen lieveilmiöiden tai epäonnistuneen kotiuttamispolitiikaan syytä vaan persujen jotka niitä estämään pyrkii. Käsien pesijöinä tahot jotka omalla mamupolitiikallaan puukkoihin saa tarttumaan niin natsit kuin mamutkin.
Yksi jonka mielenterveys petti koronarajoituksien seurauksena eristyksineen?
Moni luikkii pakoon ettei tarvitse ottaa kantaa asiaan puolesta tai vastaan? Vaikka se on heidän ainoa tehtävä kansanedustajana mistä saavat h..lvetin hyvän korvauksen, usean kuukauksien lomat vuosittain jne. Ilman että monikaan avaa kertaakaan edes suutaan neljän vuoden aikana minkä eduskunnassa ovat. Osa kaudesta toiseen.
stubb vaatii käännytyslain läpi menoa rouvan aikaisemmin itkiessä muukalaisvihamiehistä päätöstä britannian erotessa eu:sta.
Niinkö meinaat ettei ihminen ole välttämättä täysipäinen joka A) on natsi B) keskellä kirkasta päivää julkisella paikalla puukottaa mamulasta C) järjestysmiesten seistessä muutaman metrin päässä?
suomen valtamedioilla tuottaa tapauskohtaisesti suuria ongelmia tunnistaa vassareiksi tapauksia jotka edustaa äärivasemmistolaisia. Vaikka ne heiluttaisi toimittajien nenän edessä lippuja tunnuksineen joista se selviää.
En oikein jaksa uskoa että oli aktiivijäsen enää missään natsijengissä niin paljon onnistui niille vahinkoa tempauksellaan tekemään? Esim. sinimustien haaveelle päästä takaisin puoluerekisteriin. Eivät saa kannattajakortteja edes kasaan?
Kommareita harmittaa kun enää ei pääse Venäjän " tovereiden" kanssa ryyppäämään. Ja joitain miehiä harmittaa kun ei pääse Venäläisiin naisiin.
Voi voi nyt kun harmittaa.
Nyt SDP näytti mihin hinku on= kommunisten leiriin. Nimi Sosiaalidemokraatti on vain piilonimi joka oikeasti tarkoittaa kommunismia ja valtion kontrolloimaa kapitalismia.
Ulkomailta tulleet marjanpoimijat ovat kuin urakkatyössä olevia orjia. Haravoivat tyhjiä mustikkapehkoja about 10 poimijaa 10x10 metrin alueella. Luonnon raiskausta. Maanomistaja maksaa maistaan veron ja hoitaa metsiä. Sitten tulee marjafirma ja ilmaiseksi pienellä kustannuksella ulkomaisin poimijin tienataan miljoonia.
Eikö maanomistajille kuuluisi tuloista osa jo järjem mukaan.
Omankäden oikeus ja vapaa toisten mailla rämpiminen saisi loppua.
"omakaivollisen ei tartte kunnan vesimaksuja maksaa, siinä saa elämäsä aikana miljoona tulon,,
yritä nyt vihdoin ja viimein päättää oletko sinä lintu vai kala kun vuoron perään huudat kuinka ps estää mamujen pääsyn maahan ja kuinka ne ei sitä tee?
ps. Jos metsissä odottaa miljoonat poimijoitaan mitä sinä somessa sitä itket etkä käy hakemassa miljoonia metsästä? Joita et salli sieltä haettavan valittaen kun miljoonat märkänee metsään poimimattomien marjojen muodossa..😂😂
Mari nistejä jäi yllättävän monta Lindtmanin asemaa horjuttamaan ja siinä sivussa koko Suomea ja sen turvallisuutta? Juuri niitä, jotka Lindtman potki puolueen johtopaikoilta syrjään heti sen jälkeen kun kukitti Marinin. Joka palkitsi äänestäjänsä vaihtamalla paikan oppositiossa pintaliitoon maailmalla. Fanien saadessa jumala annoksensa lähes päivittäin pinnalisten selfie kuvien muodossa.
ei onneksi nähty toistamiseen pevin infotilaisuutta käännytyslaista joka kääntyi muotoon missä julkikommunisti Fatiman kanssa propagandaansa julisti. Ilman keskeytyksiä
äärivassarifeministejä joilla mamuhalailu ja natsivaino saavuttaa epäterveitä piirteitä ja mittasuhteita. Puolueen alkuperäisen idean jäädessä toissijaiseksi asiaksi lopputuloksella millä vihreät esim. meinasi sillä tuhota puolueensa huulipunassa. Oppimatta siitä mitään.
Siksi turistiviisumilla töiden teolle hallitus pisti stopin väärinkäytöksin ja epäkohtien takia. Vähän liiankin hyvän stopjn..
Löytyy niitä kaappiäärivassareita RKP:stäkin jne. Tuppuraiset, Biaudetit, Gebhardit, Harakat, Hutisalot jne. saisi suosiolla hypätä vassareihin. Joille yhteistyö EU:ssa Putinistien kanssa oli eurovaalien alla ongelma varsinkin persujen suhteen mutta ei omalla kohdalla vaalien jälkeen.
Sitäkin enemmän on nähty vihervassari taustaisia "asiantuntijoita" tms. joita valtamedia on marssittanut artikkeleihinsa ja tv ohjelmiin julki tuomaan minkälainen ihmisoikeuksia vastaan sotiva rikos käännytyslaki on.
Marginaalissa muissa kuin vihreissä ja vasemmistolaisissa mutta sitäkin vaarallisempia? Samat asialla taas käännytyslakia kaatamassa jotka vaalitulokseen pettyneinä pyrki sen vesittämään kaatamalla hallituksen vuosia jopa vuosikymmeniä vanhoja scripta kirjoituksia haudoista kaivelemalla jne. Valtamedian käydessä hakemassa ykkösuutistensa aiheet äärivassarien somesivuilta. Jotka vaaleista asti ovat julki tuoneet haaveensa demarihallituksesta ilman persuja. "Puolueeton" media..
ehehhee,, ee nee marjastat oo desannteja, sinä käyt liian kuumana,,
hehee, sinähän tuota lämpiät,,
no se "järjestysmieshän se syyllinen,,
marjat ja sienet kuuluu jokamiehen oikeuksiin,,
hehe, minullapa oli eukko joka poimi milijoonia marjoja,,
niin Pyhännän vettä,,
Ihminen joka kärsii vakavista mt ongelmista ei ymmärrä huumoria esim vitsiä sellaisen kuullessaan.
Mikä siinä on että te hoidon tarpeessa olevat alatte hihittelemään väitteinenne kuinka muut käy kuumina kun itse saatte jauhot suuhunne? Kykenemättä vasta-argumentointiin sanomisianne puolustaaksenne hyökäten sen sijaan servaajienne kimppuun.
Kovasti on kuitenkin hinkua.. Macronismia havaittavissa. Rinta rottingilla näytetään venäjälle keskisormea, kyllä ne sieltä vielä vastaa... Sitten rytisee
Taas yksi vitsi mitä et ymmärtänyt.
Sinun pitää alkaa pullottamaan ja myymään sitten sitä vettä jos sinä miljoonien tiliä teet jopa kaivovedelläsi? 😂
Mutta onneksi ääri- ja laitaoikeistolla ei ole vaikeuksia tuottaa tapauskohtaisia houreita.
Siitä sinä persuista pihalle potkittu kallonmittaaja annat päivittäin esimerkkejä kaikilla s24 palstoilla.-
Tuolla käännytyslailla ei ole mitään merkitystä.
Jos Venäjä haluaa, se voi tuoda rajalle kymmeniä- tai satojatuhansia "pakolaisia" rajalle rynnimään Suomeen.
Siinä ei yksi käännytyslaki auta yhtään mitään.
Käännytyslaki on vain persujen poliittinen temppu. Mukamuka, että me "pelastamme maan", tyyliin äänestäjille.
Kun on kyseessä pitkä itärajan, oikein olisi ollut tehdä yhteistyötä EU:n ja NATOn kanssa, estämään nämä Venäjän mahdolliset toimet. Mutta hallitus ei kyennyt. Tai halunnut. Nyt perustuslaki ja kansainväliset sopimukset ovat vaarassa.
Niin muttaku, kun se edellinen... On vain virsi mihin pystytään. Uliuliuli...
Vai EU:sta ja Natosta se pelastus löytyy EU eroa vaativa ja Natoa vastustava ap? 🤭
ps. Sinimustaksi rotuopin julistajaksi sinä olet kova poika huolehtimaan maahan laittomasti loisimaan pyrkivien mamujen ihmisoikeuksista. 🤣🤣
Tämä saattaa olla venäjän suunnitelma : Vaihe 1 , asenna veteen isot myrkkykapselit.. Vaihe 2, kun käsky käy paina kaukosäätimestä nappia ja kapselit avautuvat ja myrkky alkaa levitä vesijohtoveteen...
Vaihe 1) Soita 2) Paranoid.
YMPÄRI SUOMEA on murtauduttu vesilaitoksille. Tulee vaan mieleen että luetteko te laisinkaan uutisia ? Katsotteko koskaan TV uutisia ? ( venäjä on jo tehnyt lukuisia kyberiskuja, merikaapelit yms yms.. )
Niinpä. Tuntuu välillä siltä että kärsämäellä ei tiedetä mitään edes näistä vesilaitoksiin murtautumisisa ympäri suomea. Ja YHDESSÄKÄÄN tapauksessa EI ole tekijää saatu kiinni... ?? Olen aikalailla varma että tekijät ovat venäjän agentteja/ sabotaasi väkeä.
Ja sinä pyhäjärven lahja s24 palstoille kirjoitat päivittäin kaikista lehtiartikkeleista avauksia eri palstoille massapostaten niiden viestiketjuihin lehtijuttuja arkistoistasi.
Kaikki lukee uutisia ei sinun tarvitse jokaisesta niistä avauksia suoli24 palstoille kirjoittaa. Joiden viestiketjuissa itsesi kanssa keskustelet elämänsisällön puuttuessa saaden raivarit kun saat vastauksia viestien kalasteluviesteihisi.
hyvä se on kun s24 päivystäjät saa sisältöä elämäänsä uusien avausten ja viestien muodossa. ;)
idioottimainen ajankohta pyrkiä sabotointiin suomessa aron poikien toimesta (?) ajankohdassa missä se kohta äänestää putinin toimia rajoittavasta puitelaista.
Hanavesi onkin jo alkanut närästää.
Kyllä vain, ja montako desanttia tuli itärajan yli suomeen kevät talvella ja kevään aikana ? Vastaus : Monta.
ja fatima kommarin kanssa yritti pevissä varmistaa että itärajan kautta niitä pääsee lisää suomeen
Laittaahan ne jotkut puhasta paskaaki peltoon.
Kukapa se peltonsa sotkisi likaisella paskalla puhdastahan sen paskan olla pitää?
feikki. puuttuu todisteeksi pari pikkujuttua. 1. että "myrkky". 2. että "venäläinen"
ihan sama ei täällä vettä juoda
sillä pestään perse
kaljaa täällä juodaan
minullapa myös "oma kaivovesi, otan joka vuosi vesinäytteen ja vien labraan tutkittavaksi,,
eikö yhtään venäläistä kaivossa? miten niin?
tuota "miten niin" lausetta en ymmärrä ?, vielä vähemmän "venäläisiä kaivossa"
miten sinun humeeti koppasi jaksaa?, mutta jos olet Kärsämäkinen niin ei tarvii selvittää, olet normaaall,,
Jos venäläiset myrkyttäisivät veden niin välittömästi pitäisi Suomen hyökätä Venäjälle ja siirtää nykyistä rajaa Laatokan taakse ja Suomi-neidon käsivarsi takaisin.
Pietari olisi vallattu kahdessa päivässä, välissä 12 tunnin lepo ja ruokailu sekä tutustuminen Karjalan neitoihin.
no niihän se v -43 jo tehtiin vaan mites kävi,,
,, kävi, että "pää kolmantena jalkana" takaisin, mutta ei se aivan tyhjä reissu ollut, Stalin antoi tunnustuksen, että pirulista sakkia nuo suhunut pitäköön tonttinsa,,
Venäjä aikoo myrkyttää suomen kansan. Ja päättäjät vaan nukkuu, ei tee mitään ??!
niih,, se tekee stream 3set,,