Ihan kohtuullinen ansio noinkin leppoisasta työstä, jossa asiakkaat ovat aina väärässä.
https://www.is.fi/menaiset/tyo-ja-raha/art-2000010539221.html
"Peruspalkkani on ennen veroja 2355 euroa, mutta minulle maksetaan myös kokemuslisää noin 170 euroa. Sen lisäksi saan lisiä illoista ja viikonlopuista. Kun lisätään nämä lisät ja miinustetaan verot, käteen jää noin 2300 euroa kuukaudessa."
Parkkipirkko tienaa nettona 2300 euroa/kk
9
520
Vastaukset 9
- Anonyymi
Kiva kun monistit tuon todella mielenkiitoisen asian ja laitoit joka linkin mukaan, aivan ihanaa.
- Anonyymi
Köyhän kannattaa luopua autosta ja käyttää taksia.
- Anonyymi
Kunnallisia valvojia on helppo arvostaa. Vaikka lapun saaminen voi harmittaa, niin se tulee melkein aina syystä. Voi myös miettiä, minkälaista kaupungilla olisi, jos valvontaa ei olisi.
Yksityiset firmat on sitten alinta sakkaa. - Anonyymi
Yksityisen firman " sakottaja " on sama työ kuin portsarilla.
Edes hormooneilla kasvatetut lihakset eivät pelasta, kun tapaat vääränlaisen asiakkaan.
En suosittele kenellekkään tätä työtä. - Anonyymi
Tosipieni palkka pääkaupunkiseudulla.
- Anonyymi
Tatjana oli ennen bussikuskina, nyt tyytyväinen pysäköinninvalvoja.
"5. Onko palkka linjassa työn vaativuuden kanssa?
Tatjana: Kyllä on. Saan palkkaa suunnilleen saman verran kuin aiemmassa työssäni, mutta pienemmällä vaivalla.
6. Mikä työssäsi on parasta?
Tatjana: Parasta työssäni on, että saan olla paljon yksin ja saan paljon liikuntaa. Vuoron aikana kertyy yleensä 20 000–30 000 askelta. Tykkään myös jutella vastaantulevien ihmisten kanssa."- Anonyymi
30 000 askelta. No joo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
30 000 askelta. No joo.
On epäilty että oikeasti eivät ota edes 2 000:ta askelta päivän aikana. "20 000 – 30 000 askelta" oli tarkoitettu esimiehille.
- Anonyymi
Yhteiskunnan pohjasakkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791339
- 851246
- 96987
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40733Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7496