Ylellä on erilaisia listoja on vanha punainen lista (haalistunut, mutta kuitenkin), jonka pohjalta uusi pikkuporvarillinen tyyli kukoistaa hyvinkin kaupalliskapitalistisesti ja sen fasadiin on kerätty portsarien väheksymä baarikärpäshomojen katras. On myös musta lista, mutta siitä ei tietenkään sovi puhua, sillä se liittyy laatuun ja sisältöön.
Ylen listat
Anonyymi-ap
2
139
Vastaukset
- Anonyymi
Ei Yleä tasa-arvo kiinnosta. Homo kelpaa vain, jos istuu yökerhossa ja lässyttää kuin olisi vähän heilahtanut, eli on sopiva lemmikkimarsu median keissiin.
- Anonyymi
Ylen tasa-arvo? No joo, kai se on sitä, että heillä on oikeus tuottaa paljon ala-arvoista sisältöä veronmaksajien piikkiin. Ja tiedoksi Ylelle: kaikki ihmiset kuuluvat johonkin vähemmistöön, mitä sitten? Te purjehditte näennäishyväksynnällä, sillä haluatte peittää omien tuotantojenne laaduttomuuden. Vain Suomen ulkopuolelta ostettu ohjelmaosuus on katsomisen arvoista nykyisessä Ylessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23538Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a1023419"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin892958IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-612703Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭672549Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.922495Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä261434- 961328
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3841262Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll171115