Ylen listat

Anonyymi-ap

Ylellä on erilaisia listoja on vanha punainen lista (haalistunut, mutta kuitenkin), jonka pohjalta uusi pikkuporvarillinen tyyli kukoistaa hyvinkin kaupalliskapitalistisesti ja sen fasadiin on kerätty portsarien väheksymä baarikärpäshomojen katras. On myös musta lista, mutta siitä ei tietenkään sovi puhua, sillä se liittyy laatuun ja sisältöön.

2

156

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei Yleä tasa-arvo kiinnosta. Homo kelpaa vain, jos istuu yökerhossa ja lässyttää kuin olisi vähän heilahtanut, eli on sopiva lemmikkimarsu median keissiin.

    • Anonyymi

      Ylen tasa-arvo? No joo, kai se on sitä, että heillä on oikeus tuottaa paljon ala-arvoista sisältöä veronmaksajien piikkiin. Ja tiedoksi Ylelle: kaikki ihmiset kuuluvat johonkin vähemmistöön, mitä sitten? Te purjehditte näennäishyväksynnällä, sillä haluatte peittää omien tuotantojenne laaduttomuuden. Vain Suomen ulkopuolelta ostettu ohjelmaosuus on katsomisen arvoista nykyisessä Ylessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      853
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      708
    3. 35
      577
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      575
    5. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      29
      572
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      46
      570
    7. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      33
      559
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      540
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      537
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      35
      464
    Aihe