Ei tarvitse istua telkkarin edessä nähdäkseen surkeita kuskeja. Voi mennä tuonne liikenteeseen liikkumaan, niin sellaisia näkee melko usein.
Suomen surkein kuski ei enää kiinnosta katsojia
19
736
Vastaukset
- Anonyymi
Meillähän opilla Suomessa annetaan kortti....Suomessa pitäisi olla 10 vuoden välein näyttö ajotaidosta..
- Anonyymi
Jokavuotinen pitäisi olla pyöräilijäille, talven aikana ehtivät unohtaa miten kuuluu ajaa.
Minä taas ole ihmetellyt miksei tuollaisia autoilijoita näy liikenteessä, lähinnä ylivarovaisia mitkä kääntyessäänkin hidastavat mateluvauhtiin tai menevät risteykseen niin hitaasti että ehtii valot vaihtua. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jokavuotinen pitäisi olla pyöräilijäille, talven aikana ehtivät unohtaa miten kuuluu ajaa.
Minä taas ole ihmetellyt miksei tuollaisia autoilijoita näy liikenteessä, lähinnä ylivarovaisia mitkä kääntyessäänkin hidastavat mateluvauhtiin tai menevät risteykseen niin hitaasti että ehtii valot vaihtua.Parkkipaikalla tötteröidään...pitäisi olla oma parkkipaikka vähemmän osaaville ..ja merkki..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Parkkipaikalla tötteröidään...pitäisi olla oma parkkipaikka vähemmän osaaville ..ja merkki..
Ovella kolhijoita ainakin on, mutta suurin osa mista surkeimmista ei aja koskaan. Tuntuu kyllä käsittämättömällä etteivät peruuttaessa tiedä mihin suuntaan rattia pitää kääntää ja liukkaalla tietysti menettävät helposti hallinnan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jokavuotinen pitäisi olla pyöräilijäille, talven aikana ehtivät unohtaa miten kuuluu ajaa.
Minä taas ole ihmetellyt miksei tuollaisia autoilijoita näy liikenteessä, lähinnä ylivarovaisia mitkä kääntyessäänkin hidastavat mateluvauhtiin tai menevät risteykseen niin hitaasti että ehtii valot vaihtua.Hosumisella ja kiireellä ei tule kuin sutta ja sekundaa.
Ensimmäinen jakso oli paras. Yksi kilpailuja tosin passitettiin parin jakson
jälkeen pois kilpailusta, koska järjestäjillä ei hänelle ollut mitään tarjottavaa.
(Käytti yleistä tietä "pujottelurinteenä" ja koko ajan liian suurta tilannenopeutta)
Väistämiskyky yllättävässä tilanteessa ja auton hallinta sen jälkeen, ovat
tietenkin hyviä, mutta nyt opetellaan jotain 180 asteen käännöksiä!
Eihän sellaisia liikenteessä tarvita.- Anonyymi
Joidenkin olisi syytä reputtaa autokoulu lopullisesti, eikä heille koskaan tulisi myöntää ajo-oikeutta.
- Anonyymi
Palkkien päällä ajo hauskin, laittoi kaasun pohjaan ja sitten rysä'hti. Onkohan noissa lisätty panssarointia alle? Puuluiskat varmaan tippui jarrutuksessakin.
- Anonyymi
Ei kai kukaan oikeasti usko että kuskit on noin huonoja. Käsikirjoitettu ohjelma missä kuskit näyttelee ja liiottelee osamattomuuttaan.
- Anonyymi
On niitä, katso vaikka youtubesta.
Ohjelma on tietenkin muiden ohjelmien tavoin käsikirjoitettu, muttei kylläkään
ajajien osalta.
Kun alkaa mennä päin seiniä, niin kädet vain silmille!
Voi olla olemassa vielä hullumpia suorituksia, joita ei edes ruudussa nähdä.- Anonyymi
Katsoin kerran yhtä jaksoa. ..apukuski sanoi että pitää näyttää vilkkua..kun ei ketään näkynyt..kuljettaja ei käyttänyt vilkkua..apukuski sanoi hänelle että laki määrää...mukava..pakolainen sanoi kivasti että vitut laki...lisää näitä Suomeen. Olenko rasisti jos puhun näistä....totta vitussa olen ,koska näistä ei puhuta...
- Anonyymi
Siitä tulisi hyvä kyttä, nekään ei käytä usein vilkkua ja rikkovat kaikkia liikennesääntöjä.
- Anonyymi
Ajokorttiasiat pois katsastuskonttorilla, ja annetaan oikeudet autokorjaamoille. Ja asiat paranee.
- Anonyymi
Peräkärry tehtävässä väittivät, että kärry kulkee suoraan kun ei vaan koske rattiin.
Ok, en ole paljon kärryllä peruutellut, mutta jotenkin en usko että kärry kulkee suoraan ihan vaan siksi jos ei koske rattiin. Uskoisin, että kaikki tien epätasaisuudet poikkeuttavat kärryn kulkua jokatapauksessa peruuttaessa, joten suuntaa joutuisi korjailemaan ratilla jokatapauksessa. Miten on käytännössä? Omassa autossa ei ole edes koukkua enkä omista kärryä joten en voi kokeilla. - Anonyymi
Suomen surkein TV-ohjelma. Miten joku poliisi, kilpa-autoilijaa antaa
naamansa kyseiseen käyttöön. Mihin liikenteessä tarvitaan jotain
kiikkulautakikkailua. Eikä Jumalattoman pieneen väliin parkkeeraamista ?
Normaaliin liikennetilanteisiin ei juurikaan anneta ohjeita.- Anonyymi
Pitää olla haskuuttakin ja kertoohan nuo tehtävät taidoista. Peilistä katsominen mihin suuntaan väistää taitaa olla turhin.
- Anonyymi
Nyt 2025 vuoden ohjelma on surkein. Juontaja vaihtui mutta miksi piti ohjelmasta tehdä tuollainen sirkus?
Tuomarit vähättelee virheitä, vaikka kolhii autoa tai ei pysähdy stop merkille niin "ei se mitään, näitä sattuu ja plä plä plää"
Kaksi kilpailijaa vastatusten, toinen unohti pysähtyä ja ottaa ilmatäytteinen lelu ja toinen vastaavasti ei pysähtynyt stop merkille niin nämä virheet oli samanarvoisia. Mielestäni stop merkin noudattamatta jättäminen olisi pitänyt olla pahempi virhe.
Sitten tämä auto gurling🤣 ..miksi ei tuonkin tilalle laitettu jotain taitolajia josta olisi hyötyä oikeaan tieliikenteeseen.- Anonyymi
Kai se sirkus oli nyt jonkinlainen yritys tehdä ohjelmasta kiinnostavampi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2018374- 565262
- 244897
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni284804Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364630Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h764525- 624093
- 423735
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on403024- 452729