Suomeen myös saatava ennen-aikaiset vaalit euro-vaalituloksen seurauksena (haans)

Anonyymi-ap

Kansalaiset ovat tyrmistyneitä oikeisto-pelureiden valehteluun ja pimittelyihin sekä valtion kassan härskiin tyhjentämiseen niin, että euro-vaaleissa rökäletappiota tuli niin "demari"_koiralle kuin petos-persuillekin, viimeminittujen "edustus" Puolittui.

Hallituksessa istuu siis enää SUUR-pääoma ja TYNKÄ-persut.

Aiotko tyytyä tämän valehtelija-sakin määräyksiin ja leikkauksiin vielä seuraavat 3 vuotta =? Sivistysvaltioisssa kuten Ranskassa ja Britanniassa oli valehtelijoiden pakko tyytyä uusiin vaaleihin. näin siis olisi oltava suomessakin

Mutta kun Ei, suomessa natsit aikovat jatkaa, valheeseen perustuvaa hallitustaivaltaan. Siispä, sanoo haans, italialaista lakkoa ja kulutus sei. Älkää sotkeko käsiänne niiden KUPLA-hinta-kämppiin, jotka seisovat tyhjillään. Antakaa olla, sillä ne ovat raskaasti teille ylihinnoitellut. Näin siksi, että kusiasi-ELIITTI syötti teille palturi, "keskipalkoistanne", pimitellessään omaa ahnehtimistaan

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18126938/no-niin-nyt-se-kaivattu-quotkeski-palkkaquot-jonka-jallittajat-kaikin-keinoin-salasi--!

t. haans.sea , luotettava ja varma

11

519

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Kahjo.


    • Anonyymi

      Ei suomalaisista ole protestoijiksi. Me kumarramme ylempiä edelleen ja äänestetään aina niitä samoja naamoja vaikka olisivat tehny rikoksen valtiota vastaan esim Arja Alho.
      Olen samaa mieltä hallituksessa istujista- super valehtelijoita.
      Mutta mikään ei muutu. 80- luvulta säästetty lopetettu mielisairaalat, lapsiperheen tuet, koulutus tuet niin opiskelijoilta kuin uudelleen kouluttautujat myös lapsilta janyt sote vie sairaanhoidon kaupunkeihin.
      Säästetty kun uusi hallitus jatkaa mihin vanhat jäi. Ei uskalleta tehdä uudistuksia.
      Nyt kansalaisilta viety mahdollisuus edetä elämässä, viety jokainen euro ja samalla nostettu reilusti yritystukia, metsä tukia, pelto tukia, pellot pakettiin tukia, starttirahaa, tuki uudelle yrittäjälle, tuki nuorelle kesäyrittäjälle...
      Pelkkä vientituki 9.2 miljardia 5 puuyritykselle, sähkötuki yrityksille 117.7 miljoonaa, UPM tuet 160 miljoonaa ja lisätuki 60 miljoonaa...
      Lisäksi sekoilu Postin kanssa -> Vake oy sai 2.3 miljardia-> nimettiin Ilmastorahastoksi sai 180 miljoona + postin liikevoitto mitkä on miljoonia per vuosi-> Orpo lopetti Ilmastorahaston eikä suostunut palauttamaan miljardeja, miksi? EI OLLU RAHAA ne oli hävinnyt joidenkin yksityisihmisten tileille. Eikä kukaan joudu VASTUUSEEN.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Uusinta-vaalien järjestäminen suomessa nyt tarkoittaisi samaa kuin Ranskan Kakkos-kierros, jossa kansalaiset saattoivat puntaroida mihin suuntaan ekakierroksella (suomen euro-vaalit) ollaan menossa ja sitä, mikä on kansan parasta (sosialisimi).
      Ranskassa toimittiin juuri näin ja laitaoikeisto jäi lopulta kolmanneksi.

    • Anonyymi

      Jee

    • Anonyymi

      Euro-vaalituloshan oli shokeeraava, kusiaiseliitin kannalta, siksi haluavat unohtaa koko tapahtuman;

      KaKo
      24,8 % +4,0
      +1
      4
      Vas
      17,3 % +10,4
      +2
      3
      Sdp
      14,9 % +0,2
      -
      2
      Kesk
      11,8 % -1,8
      -
      2
      Vihr
      11,3 % -4,7
      -
      2
      Ps
      7,6 % -6,2
      -1
      1
      Rkp
      6,1 %

      • Anonyymi

        Että sellainen "demokratia". Suomessa painitaan selvästi Venäjän tasolla !

        Ne vievät teitä sopuleita nyt kuin pässiä narussa , syöttävät teille gallup-paskaa vaikka aidot vaalitulokset ovat tuossa !

        Ranskassa ei näin toimittu, sillä ranska näyttäisi olevan vielä demokratia ! Suomessa herrat nuolevat impperialistin persettä ja maksattavat kaikki laskunsa sinulla.

        t. haans


    • Anonyymi

      Köyhimmältä kansanosalta ryöstetään häikäilemättömästi ja kaikki saa tapahtua täysin avoimesti kaikkien silmien edessä! Vastuuministerit vain irvistelevät telkkarissa ja valheita riittää. Milloin kansa ihan oikeasti laittaa stopin tälle tuholaissakille?

    • Anonyymi

      On kaksi vaihtoehtoa

      - Kokoomus ryöstää sinut tyhjäksi !!! tai

      - Uudet vaalit jonka seurauksena rosvoille lopputlit.

      Kumman valitset ?

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      66
      6441
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      71
      5868
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      136
      5185
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      62
      4055
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3925
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      38
      3329
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      73
      3138
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      68
      3001
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      85
      2778
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      49
      2047
    Aihe