Pride jatkuu!

Tapahtumia riittää ympäri Suomea. Tänä viikonloppuna 12-13.7 Keuruulla. Tervetuloa!
19394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Miten liittyy palstan aihepiiriin?

1Äänestä
  • Pride-vastaisuus kuuluu kristyille, ei -myönteisyys

    Äänestä


Vieläkö perseesi kestää?

1Äänestä
  • Keuruun Pride on koko perheen tapahtuma. Löytyy bingoa, lautapelejä, hattaraa ja kaikkea! ❤🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Keuruun Pride on koko perheen tapahtuma. Löytyy bingoa, lautapelejä, hattaraa ja kaikkea! ❤🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈

    SukIaajuna kulkee myös.
    🍫🍩🚂🚂🚂

    Äänestä

Pride on synnillä ylpeilytapahtuma, jossa ei suvaita eri näkemyksiä omaavia ihmisiä, vaikka he haluaisivat edistää osin seksuaalivähemmistöjen ja transihmisten asioita omia aivojaan käyttäen Setan käskyjen ja määräysvallan sijaan.

2Äänestä
  • Keuruun Pride on paikallinen tapahtuma, järjestäjä ei ole Seta, vaan Keuruu Pride ry 🏳️‍🌈

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Keuruun Pride on paikallinen tapahtuma, järjestäjä ei ole Seta, vaan Keuruu Pride ry 🏳️‍🌈

    Mikä taho rahoittaa toimintaa?

    Äänestä

  • Siellähän sinulla on tilaisuus evankelioida homoista ja lesboista rakastamallesi kohderyhmälle.
    Ei kun matkaan vaan veli-hopea.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Mikä taho rahoittaa toimintaa?

    Varmaankin paikalliset viidesläiset seurakunnat rahoittavat ja kokoavat rakastamiaan seksuaalisia vähemmistöjä voidakseen evankelioida heille.

    Äänestä

Pride on arvoiltaan vihervasemmistolaisten suvaitsemattomien mielipidepoliisien tapahtuma

Äänestä
  • Pride on kaikille avoin upea tapahtuma, jossa juhlitaan rakkautta, yhdenvertaisuutta ja moninaisuutta! Tervetuloa mukaan!❤

    Äänestä

  • No ilmankos presidentinlinnakin sen puolesta liputti. On se senverran kova vihervassati tuo Stubb...

    Äänestä

Pridet saattaa hiljetä kun putleri laittaa rautaa rajan yli !

Konttaaminen talven yli juoksuhaudoissa tekus hyvää prideläisille !

1Äänestä
  • Sinut laitetaan konttaamaan heidän edelle.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Sinut laitetaan konttaamaan heidän edelle.

    Hyvä idea pitäähän olla "porkkana"

    Äänestä

Stubb on kokoomukselainen

Äänestä
  • Miten liittyy asiaan?
    Presidenttinä on sitäpaitsi luopunut puoluekirjastaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tapahtumia riittää ympäri Suomea. Tänä viikonloppuna 12-13.7 Keuruulla. Tervetuloa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu