Nyt on Kuopion kaupungin alueella tehty ilmeisesti karhu havainto ja ihmiset ovat mukamas peloissaan ! Terve luonnon peto eläin pelkää ihmisiä ja varoo niitä ja pyrkii lähtemään ihmisen kohdatessaan karkuun. Esim. jos tämä Kuopion alueen karhu ei itse osaa lähteä pois kaupungin alueelta, niin karhuun voisi ampua nukutuspiikin ja siirtää karhun kauas johonkin sisä metsä alueelle. Kaikki ihmisten ilmoille tulleita luonnon eläimiä ei tarvitse tappaa ! Ihmiset tuntuvat pelkäävän luonnon eläimiä nykyään, jopa kettuja ! Mitä tällainen luonnon eläintä pelkäävä ihminen haluaa tehdä ? Haluaa tappaa eläimen ! Tällaiset ihmiset ovat suuria pelkuri raukkoja ! Olivatpa sitten tavallisia ihmisiä, poliiseja tai metsästäjiä, jotka lähtevät heti innokkaasti tappamaan viatonta luonnon eläintä ! Minusta luonnon eläinten tappajille pitäisi alkaa antamaan aina ihan ehdoton vankeustuomio, ehdollinen ei ole tarpeeksi kova. Samoin kaikille niille ihmisille, jotka kohtelevat tuotanto eläimiä tai lemmikki eläimiä huonosti, pahoinpitelevät tai näännyttävät nälkään, kyllä vankila tuomio pitäisi tulla.
Minä en pelkää enkä vihaa mitään luonnon eläimiä, mutta ihmisiä pelkään kyllä. Siksi en liiku koskaan öiseen aikaan, en maalla enkä kaupungissa, ainakaan yksin.
Kuopion karhu
Anonyymi-ap
0
394
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3951572- 861014
- 661006
- 134989
- 92940
- 94711
- 45691
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku127679Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50649En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57634