Ykkösapteekki mokailee taas:
https://ilkkapohjalainen.fi/uutiset/sein%C3%A4joen-ykk%C3%B6sapteekki-ei-toimittanut-lupaamaansa-l%C3%A4%C3%A4kett%C3%A4-hoitokotiin-apteekkarin-selitys-ristiriidassa-valvojan-tiedon-kanssa
Sama apteekki valittaa vuodesta toiseen (viimeksi muutama viikko sitten)
etteivät saa mistään työvoimaa kun kukaan ei halua sinne töihin,.
Muilla apteekeilla ei ole samaa ongelmaa?
Seinäjoen Ykkösapteekki vaikeuksissa vuodesta toiseen
26
3812
Vastaukset
- Anonyymi
Nii mikä siellä ny?
- Anonyymi
Sama apteekki valittanut jo vuosikausia ettei saa lainkaan työvoimaa mutta muille apteekeilla ei ongelmia. Muuttivat pienempiin tiloihinkin ja lyhensivät aukioliakojaankin.
- Anonyymi
Ykkösapteekin ahdinko syvenee APTEEKKI SULJETTU:
https://ilkkapohjalainen.fi/uutiset/seinäjoen-ykkösapteekki-sulki-kuusi-tuntia-etuajassa-fimean-mukaan-aikainen-sulku-tulisi-olla-joka-apteekin-viimeinen-lääke-henkilöstöpulaan - Anonyymi
Muilla apteekeilla ei ole henkilöstöogelmia mutta tätä Päivölän Cittarin apteekkia ongelma vaivaa vuodesta toiseen eikä kukaan halua sinne töihin.
Lääkkeet kok o ajan vuodesta toiseen lopussa ja yhtä tarvittavaa lääke-erää joutunut itsekin sieltä hakemaan kolmessa erässä kun lääkettä ei ole.
Apteekkari moneen otteeseen väittänyt että laakkeitä ei ole saanut tukusta mutta Fimea on useaan otteeseen tdennut että apteekkari puhuu palturia ja lääkkeitä on ollut saatavilla kun Fimea ottanut apteekin valvontaansa.
Olisiko aika vaihtaa apteekkaria?- Anonyymi
Ehdottomasti, jos kukaan ei halua sinne töihin.
- Anonyymi
Haastattelussa apteekkari kertoo olevansa periksiantamaton ja menee vaikka läpi harmaan kiven. PERIKSI EI ANNETA! Ehkä se syy on siinä.
Seinäjoellakin on työttömiä farmaseutteja mutta...- Anonyymi
Apteekkari ei ole sovelias tähän ammattiin.Vois vaihtaa alaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Apteekkari ei ole sovelias tähän ammattiin.Vois vaihtaa alaa.
Apteekkari huutaa puhelun taustalla,ettei Ota puhelua vastaan.Kun ei jaksa kuunnella valituksia omista virheistä johtuen.
- Anonyymi
Millane pomo,semmone ilmapiiri.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Apteekkari huutaa puhelun taustalla,ettei Ota puhelua vastaan.Kun ei jaksa kuunnella valituksia omista virheistä johtuen.
Apteekkari vaihtoon!Se sai jo varoituksenkin.
- Anonyymi
Kyseisen apteekkarin sivuyhtiökin tekee jo liki miljoonan liikevaihtoa vuodessa joten miten iso mahtaa olla reseptipuolen bisnes. Pyörittää miljoonien liikevaihtoa joten ei tarvitse pitää aina apteekkia auki vaan kuorii kermat päältä.
Kiinalainen halpakaupoissa 50 senttiä maksava vanutyynypakkaus maksaa siellä muistaakseni 8 euroa joten kyllä siinä katetta syntyy. Apteekkilupa on lupa painaa rahaa. - Anonyymi
Onpa erikoista touhua.
- Anonyymi
Tosi erikoisesti käyttäytyvä apteekkari
- Anonyymi
Fimea ei saa toimitettua varoitusta koska apteekkari on kadonnut:
https://ilkkapohjalainen.fi/uutiset/viranomainen-ei-ole-saanut-apteekkarille-annettua-varoitusta-perille-seinäjoella-toimiva-apteekkari-kieltäytyy-kommentoimasta - Anonyymi
Apteekkari ollut kateissa jo useit akuukausia!!
- Anonyymi
he ovat kepulaisia
- Anonyymi
Lääkkeet loppu kyseisestä apteekista aina kun siellä käy. Onneksi Hyllykallio palvelee ja sieltä saa lääkkeet heti mukaansa.
- Anonyymi
Fimea pitää edelleen silmällä Seinäjoen Ykkösapteekkia
https://ilkkapohjalainen.fi/rikokset-ja-onnettomuudet/fimea-pitää-edelleen-silmällä-seinäjoen-ykkösapteekkia
Sillon kun tuolla tuli vielä käytyä niin kaikki oli aina lopussa.
Lääkkeet jotka olisi pitänyt saada kerralla niin niiden takia pitä käydä
kolme kertaa ennenkuin niillä oli niitä riittävästi. - Anonyymi00028
Huono apteekkeja epäasiallinen käytäntö
- Anonyymi00029
Yliopiston apteekista saa tilattua reseptilääkkeetkin, vaikka kotiinkuljetuksella kotiin. Näkevät asiakaspalvelussa reseptit ja voivat myydä. Samalla helppo tilata vaikkapa vitamiinit tai flunssa lääkkeet sen varalle jos kurkkukipu ja nuhakuume pääsee yllättämään, kevään aikana siitepölyallergiaa ja samalla vaikka niitäkin.. Kaikki kerralla kätevästi kotiin.
Käyttäkää näitä ykkösapteekin palveluja, niin helpottuu asiointi kaikilla, kun on asiakkaita seinäjoenkin alueella.!
Tämä on tätäpäivää, tervetuloa mukaan. 2026 - Anonyymi00031
Näin on.
- Anonyymi00032
Höpö hei hei!!
- Anonyymi00033
Vaikeuksista vaikeuksiin.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa603483Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.202312Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1391975Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus151522Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn1631207- 621177
Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R4501052- 59883
- 76842
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.33823