Suomen turvattomimmat kaupungit 2024: Vantaa, Oulu, Turku, Helsinki

tuossa järjestyksessä. Kaikkia noita yhdistää se, että niissä on paljon rauhan uskonnon edustajia.

Minne izlam saapuu, sieltä suvaitsevaisuus lähtee.
22463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Ullatus.....

Äänestä
  • Vantaan päiväkodit ovat täynnä uusia kalifaattien edustajia. 40% somppuja, nekejä ja lähi-idän kanttilahkeiden jälkeläisiä.

    Äänestä

Nämä samat kaupungit taisivat olla kärjessä jo ennen ensimmäistä maahanmuuttajaa!

Äänestä
  • Miksiköhän monet Ruotsin kaupungeista on turvattomia nykyään, varsinkin naisille?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Miksiköhän monet Ruotsin kaupungeista on turvattomia nykyään, varsinkin naisille?

    Musset syyllisiä.

    Äänestä

Musset kerääntyy isoihin kaupunkeihin.

Äänestä

Helsinki turku tampere jyväskylä oulu, kaikki punikki kyliä.

Äänestä
  • Epuilla on laulu 4likosta,en
    muista sanoja!

    Äänestä

Jyväskylässäkin aivan liian paljon vain ongelmia ja kuluja aiheuttavia muslimeja.

Äänestä
  • Tapettava alipaska ei kesken lopu.

    Äänestä

  • Juu, liikaa murjaaniapinoita.

    Äänestä

Joka paikka missä tunkeutujia on vähänkin enemmän on pilalla.

Äänestä

Paljonko on mamujen tekemiä nöyryytysryöstöjä?

Äänestä
  • Paljon.

    Äänestä

Kaikki olisi hyvä tappaa, niin rauha olisi maassa.

Äänestä

Laajat joukkopuhdistukset olisi pitänyt suorittaa jo vuosia sitten.

Äänestä

Missä matu, siellä ongelma.

Äänestä
  • Tarkemmin sanottuna musse.

    Äänestä

Jos olis vastaava ongelma muslimimaassa niin tuskinpa siellä kansa alistuisi, vaan......

Äänestä

Matuvaroitus: Saudiarabialainen pakolainen ja huumehörhö Taleb Al Jawad Abdulmohsen teki perjantai-iltana Magdeburgissa autolla täpötäydelle joulutorille terrori-iskun, jossa kuoli viisi ja loukkaantui yli 200 ihmistä.

Äänestä

Jokainen tapaus on yksittäistapaus. Ei pidä tuomita koko porukkaa 99 % takia.

Äänestä

Ulkomaalaistaustaisten kohdistama rasistinen väkivaltarikollisuus maan kanta-asukkaita kohtaan on edelleen yllätys rauhanomaisille kansoille.

Vihan ja rasismin peittely pitäisi loppua mediassa sekä julkisessa keskustelussa. Myös ulkomaalaistaustaisten yliedustusta rikostilastoissa, erityisesti raiskaus-ja väkivaltarikoksissa sekä terrorismissa ei pidä peitellä, eikä yleistä yhteiskuntavelvoitteiden ja maan lakien halveksuntaa.

Rasistinen viha kuuluu useisiin muihin kulttuureihin, joiden huonoja ominaisuuksia on tullut maahanmuuttajien mukana mm. Suomeen.

Suomeen rantautuneissa vieraissa kulttuureissa rodullistaminen on tavanomaista, jonka avulla ihmisiin liitetään valheellisia esimerkiksi ihonvärin tai oletetun etnisen taustan takia oletuksia, stereotypioita ja ennakkoluuloja. Tavanomaista on asettaa ihmiset eri asemaan. Naiset ja lapset, sekä vääräuskoiset ovat aina alempiarvoisempia ja alistettavissa. Sitä korostetaan myös ympäristölle, jopa pakkopukeutumisella.

Viha muita kansanryhmiä kohtaan on vierasta, omituista ja uutta suomalaisille. Suomalaisille rasismi on ollut tuntematonta, kunnes maahanmuuttajat toivat rasistisen käyttäytymisen ja vihan muita kansanryhmiä kohtaan Suomeenkin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

tuossa järjestyksessä. Kaikkia noita yhdistää se, että niissä on paljon rauhan uskonnon edustajia.

Minne izlam saapuu, sieltä suvaitsevaisuus lähtee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu