Perceleiden yhteiskuntaa kohden...

Inceli Persut, siis percelit wallioittaa koko maan hallintapaikat...
61353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nehän on olleetkin paljolti demareilla.

Äänestä
  • "Brüning erosi virastaan 30. toukokuuta 1932 menetettyään Hindenburgin tuen. Viisi viikkoa aikaisemmin Hindenburg oli valittu uudelleen valtakunnanpresidentiksi Brüningin aktiivisella tuella vaalikamppailussa Hitleriä vastaan suorassa kansanäänestyksessä. Hindenburg nimitti valtakunnankansleriksi Franz von Papenin, joka sai Hitlerin tuen, mutta ei ehdoitta. Vastineeksi Hitler halusi, että valtiopäivät hajotettaisiin uudestaan ja pidettäisiin vaalit, SA:n lakkautusjulistus tulisi peruuttaa ja Preussin sosiaalidemokraattinen hallitus pitäisi erottaa hätätilaoikeuksilla."

    https://fi.wikipedia.org/wiki/Weimarin_tasavalta

    Kummasti näkyy löytyvän persuilla ja Hitlerillä yhteinen vihollinen. Demarit.

    Äänestä

"Minä olen maailman vallesman,
the one and only mister big"!

Anteeksi Juice.

Äänestä

Toivottavasti loppu tulee perceleille!

Äänestä

olet lukenut jotain natsi kirjoja ? se menee kaikkien osapuolten kanssa näin , keitäs siellä yliopistoilla olikaan 🤣

Äänestä
  • vasemmistoliitto on vallannut yliopistot , otamme ne takaisin 🙂

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Inceli Persut, siis percelit wallioittaa koko maan hallintapaikat...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu