1. Korinttilaiskirje 13:4 FB38
[4] Rakkaus on pitkämielinen, rakkaus on lempeä; rakkaus ei kadehdi, ei kerskaa, ei pöyhkeile,
https://bible.com/bible/365/1co.13.4.FB38
Päivän jae.
Anonyymi-ap
1
357
Vastaukset 1
- Anonyymi
Mutta pelastaa kristinuskolla puhtaalla omallatunnolla palvelemaan saman Paavalin sanoin lihalla synnin lakia, ja tekemään vaikka sitä.pahaa mitä vihaa, kun palvoo Jeesusta kirottuna tosi Jumalana itsensä puolesta Room. 7.
Kyllä Paavali osaa lukijansa nupin sekoittaa kuin konsanaan kuka tahansa face-hurmuri uhrinsa lirkutuksin - faktat on sitten toinen asia kuin puheet. Ei kai kukaan muuten Paavalia uskoisikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392361
- 47813
- 59804
Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää223647Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81587T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin7569- 47548
- 62532
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k16524- 42520