1. Korinttilaiskirje 13:4 FB38
[4] Rakkaus on pitkämielinen, rakkaus on lempeä; rakkaus ei kadehdi, ei kerskaa, ei pöyhkeile,
https://bible.com/bible/365/1co.13.4.FB38
Päivän jae.
Anonyymi-ap
1
356
Vastaukset 1
- Anonyymi
Mutta pelastaa kristinuskolla puhtaalla omallatunnolla palvelemaan saman Paavalin sanoin lihalla synnin lakia, ja tekemään vaikka sitä.pahaa mitä vihaa, kun palvoo Jeesusta kirottuna tosi Jumalana itsensä puolesta Room. 7.
Kyllä Paavali osaa lukijansa nupin sekoittaa kuin konsanaan kuka tahansa face-hurmuri uhrinsa lirkutuksin - faktat on sitten toinen asia kuin puheet. Ei kai kukaan muuten Paavalia uskoisikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 143975
Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?104907Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha108875- 62792
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät61675Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!27632Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett44535- 155531
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.49517- 42499