En ihmettelisi jos paljastuisi venäjän agenttien touhuksi!
https://www.sss.fi/2024/07/lumi-paljasti-murrot-tukiasemalle/
https://www.sss.fi/2024/07/lumi-paljasti-murrot-tukiasemalle/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Miksiköhän valtamedia ei ole uutisoinnut tästä ollenkaan?
No se roskalehti ei kerro mitään totuutta ryssien sabotaasista.
Valtamedialla tarkoitetaan Hesaria ja Iltapäivälehtiä, US:a ja Aamulehteä ja paikallislehtiä, jotka kaikki oikeistomedian hallussa.
MV-lehti , no tuo roskalehti ei kerro mitään totuutta ryssien sabotaasista. MV-lehti on siis roskalehti
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/e2485c75-91bd-46a6-b4be-73044ec2e00b
Taas tällainen palo...sabotaasi...epäilyttävää naapurimaan toimintaa, jolla kokeillaan kykyä torjua niitä.
Vapaan kasvatuksen kusipäiset mopopojat harvemmin edes tietää missä Venäjä on
🤣🤣🤣
Mopojonnet on pelkkiä rasitteita jo omille vanhemmilleen...
Mainilaa pukkaa. Ukrot asialla.
Miksi tukiasemat ovat vartioimatta? Muutama armeijan ukko kovat piippuun ja väijyyn.
Entä kun venäläiset yllättää kyseiset ukot väijystä ja varastaa niiden aseet?
Isku lastensairaalaan, jossa ei kuole yhtään lasta. Murtoja vaikka minne, joissa käydään vain särkemässä lukot, mitään muuta ei ole tehty. Huoltomiesten kantapäillä sisään kävelee kuulema ylimääräisiä, jotka huomataan vasta kun he ovat sisällä.
Media, siihen voit luottaa.
Niin muuten tosiaan, tuomitsen Hamasin iskun. Minua järkyttivät Israelin tappamat israelilaiset niin paljon, että en voi olla tuomitsematta. Ne järkyttivät myös Sanna Ukkolaa, ja siksi hänkin tuomitsi Hamasin.