Koska pätevä ja sopiva puolueen tähtimenestyjä lähti Brysseliin, kaatuuko surkea vassarit kokonaan. Odotan innolla. Saramo on aivan surkea nynny tekemään koskaan lianderssonejen menestystä.
Li Andersson lähti , kaatuuko vassarit
Anonyymi-ap
23409
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Liistä tulee nyt kansainvälinen menestyjä ja koska Li on aina ollut EU:n asialla, hämärtyy Suomen asiat koko ajan enemmän ja enemmän. Ikävä kyllä, vassareista ei tähtipölyä löydy. Se ainoakin lähti Brysseliin.
Livi ei ole ollut kuin matujen asialla ei muiden!!
Onneksi täältä löytyy kaikkien asioitten asiantuntijoita vaikka kuinka paljon ja kaikki tiedetäänkin sen takia jo ennakkoon.
Se kyllä kiinnostaisi, että hajoaako Persut ennen seuraavia eduskuntavaaleja vai tyytyykö puolue marginaali asemaansa mikä on tulossa?
Perussuomalaiset todellisena isänmaan ystävänä tulee nousuunsa uudelleen ja Euroopan äärioikeisto asettautuu tukemaan taustalla Perussuomalaisia. Mutta tietty Perussuomalaisetkin on silloin jo hovikelpoinen puolue. Vaan ei aivoton !
Kansa äänestää sellaista puoluetta, joka ajattelee sydämellä oman kotimaansa asiaa. Ei EU:n kimppakivaa.
Perussuomalaisten puheenjohtajan Riikka Purran mukaan empatia ei kuulu politiikkaan, joten tuskinpa persupuolue ajattelee asioita sydämellään.
"Anonyymi
2024-07-13 07:20:11
Kansa äänestää sellaista puoluetta, joka ajattelee sydämellä oman kotimaansa asiaa".
--------
Meinaakko oikeesti että persuill muka oli sydän joka
tekisi muutakin kuin pumppaisi verta?
Älä ny kehtaa turhaa yrittää ees selittää semmosta
mikä ei todellakaan pidä paikkaansa.
Onhan persut isänmaan ystäviä, mutta hallituksessa eivät voi tehdä mitään, koska tämä vihreä siirtymä ja anarkismi pitää valtaa suomessa brysselin kautta. Täällä eu päättää mitä täällä tehdään ja mitä ei, suomesta on tulossa kovaa kyytiä eun kaatopaikka jonne tullaan työntämään kaikki loka ja paska. Tästäkin saamme kiittää tätä vihervasemmistoa, tämä on suurin asia kun kusivat omille kintuilleen mutta eivät vain myönnä sitä!!
Mutta kaatuvatko persut homo Sebun lähtiessä Brysseliin ? No sillä ei ole merkitystä koska persuista ei ole loppuvuodesta jäljellä muuta kuin sakea suolikaasun hajuinen tuprahdus.
Petrussuomalaisilla on vahvat ja pätevät naiset. Teillä vassareilla oli Li, mutta eipä paljon muuta sitten jääkään jäljelle.
Otan osaa, vassari, äänihäviäjä.
On tosiaan hienot ja aikaansaavat naiset kuten Laura Huhtasaari, Riikka Purra, Mari Rantanen muutamia vain mainitakseni. Ihanaa naiset, ihanaa !
Myös jokunen persumies on vaikuttava. Joskin naiset puolueessa on rohkeita ja itsenäisiä eikä mitään tyttituppuraisia.
Joo eivät olekaan. Laura Huhtasaari aloitti aikanaan kuin kunnon jätkä, kitarisoissa löytyi. Sääli vaan, että hävisi Brysseliin tekemään etäuraa. Kun muistetaan miten unohtuvainen on ihmismieli. Mutta tulokasnaisia on kyllä rinnalle .
Vassareitten yksi ainoa EU-vaaliehdokas sai tuplasti enemmän ääniä kuin persujen kaikki ehdokkaat yhteensä.
onneksi lähti, siksi sai paljon ääniä, kaikki halusivat hänet pois tästä maasta.
Ei se riitä että nainen on pätevä, hänen on oltava myös pantavan näköinen. 💖💖💖
Mielellään myös tapainen.
"Anonyymi
2024-07-21 18:29:26
Ei se riitä että nainen on pätevä, hänen on oltava myös pantavan näköinen. 💖💖💖"
----------------
Hyvä kun toit esiin oikean NaisNaisen.
Sehän on tietysti Sofia NAM Virta
Livi lähti karkuun vastuitaan, livi ei ymmärtänyt sitä kuinka paljon sitä äänestettiin. Sen takia liviä äänestettiin paljon että päästiin eroon siitä sotkemasta suomen asioita.
Karmean EU-vaalitappion kärsineen persujen kannattajan lapsellinen selitys.
Sotki ainakin Soten. Kun muut oli ihmetelleet mitä Soten kanssa tehdä, Lii oli kuulema kehottanut runnomaan Soten jo läpi.
Toivottavasti. Sitä odotellessa.
Liistä ei tule koska mitään menestyjää, no brysselissä suomi meppejä viedään kun pässiä narussa koska eu on se joka nykyään suomen asioista päättää. Niillä ei ole mitään sananvaltaa missään!! Livi lähti karkuun vastuitaan,kuten ohisalo ym.
Puolueensa johtotähti, joka lähti . Ei kovin fiksu veto puolueen kannata. Ainoa henkilö joka puolueessaan kykeni haastamaan muut tai kenet tahansa asiapohjalta asioissa ja tuomaan niistä julki uusia näkökulmia ,muita haastaen. Suomessa vaikuttava politiikko ,Eu:ssa menee hukkaan.