Bussilla liikun jonkun verran katsonu kun ihmiset maksaa matkansa,ottiko se vaiko ei ottanu maksua kun kännylläUlkolainen naisbussikuski oli ja tuli ulkolainen äijä ja koitti mksaa älykännyl mut ei ottanu maksua kuski sano mee vaan. Ottaa päähän vapaamatkustajat.Helvetin vapaamatkustamista. Toki kyllähän toi äijä yritti maksaa ettei mikään hörhö. Sitten kun maksaa kortilla niin valmiina niin kädessä valmiina ettei aleta etsiin käsilaukusta.
Ulkolainen bussikuski
Anonyymi-ap
29334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
hesassa noista oli muutama vuosi sitten juttuja vai oliko vantaalla , että eivät peri maksua omalta etnisyydeltään 😠
Ehkä oli kiire aikataulu kuten busseilla koko ajan niin, ettei ollut aikaa alkaa liikoja sumplimaan asiaa. Mistä tiedät mitä taustaa olivat ja ylernsäkin olivatko samaa?
Leimakirves näyttää taas heiluvan nyrppyjen kourissa.
Ei muuten peri maksua kyllä somalibussi kuskaa kaverit ilmaiseksi ajelee rotwallin yli kun taas arabit puhuu kännyyn Hesassa nähty ja Tampereella on niitäkin kun ei osaa yhtään suomea kun yrittää kysyä jotain pysäkkiä murisee vaan.
Tampereella kerran ulkomaakuski ei pysäyttänyt pysäkeillä ajoi kuin hullu vaan vaikka monet ihmiset soitti kellonappia stoppia ei nyt tiedetä puhuuko kännykkään vai mikä mutta ei mitään reagointia kun ihmiset huusi pysähdy.Töihin menossa vielä.Ei pyytänyt anteeksi ei korvausta ei puhunut mitään ajoi täysillä niin kauas että yksikin otti taksin päästäkseen sieltä töihin. Bussissa luki Koiviston auto. Hesassa yksi puhui kännyyn kuski niin lujaa ajoi mutkaan että hyvä ettei kaatunut mutta lasten vaunut paiskautui siellä keskellä seiniin .EIKÖ OIKEESTI LÖYDY SUOMEN KIELISIÄ KUSKEJA hyvä jos kristitty vaikka retku mutta osaa olla ihmisten kanssa. Yksi ei ottanut lenkkeilijöitä kyytiin kun oli mukana vaan kolikoita eikä korttia. Voi helvetti mikä viha kolikoita kohtaan.
Jos ei ole sen linjan pysäkki niin sille ei bussi pysähdy. Ainakaan Nysset eivät enää kolikoita huoli eikä ole niiden käsittelyyn mahdollisuuksia kuskeilla enää.
Jos on ongelmia niin voi ottaa yhteyttä liikennöitsijään. Yleensä syyllinen löytyy peiliin katsomalla.
Mene itse ajaan bussia niin ei tarvi arvostella " ulkolaista naisbussikuskia".
Hyvä ja hatunnosto kun tekee töitä.
Jatketaanko matkaa vai jäädäänkö veivaan yhden matkustajan kanssa muutaman euron maksua jos leitteissa häikkää ?
Oliko tämä "äijä" muka samaa etnistä syntyperää ?
lasken kaikki bussimatkustajat samaan etniseen ryhmään, koska sama bussi
Virolainen bussikuski Espoossa väitti että he ovat parempia kuin suomalaiset. Juu autot kolhitaan paskaksi ajellaan päin seiniä pylväitä autoja ihmisiä ja ei osata edes neuvoa ketään.Yksi huusi kun hullu invalidille että onko sun nyt pakko tulla just tähän autoon odota seuraavaa lopulta se kuski nosti pyllyn ja lähti auttaa sen keskiosaan.
SOPIIKO KYSYÄ MIKSEI MAKSUA VOI OTTAA KOLIKOISSA.
Kysy liikennöitsijältä kolikkomaksuista ja edelliseen, että mistä tiedät, että juuri virolainen kuski olisi päin seinää ajanut?
Kun keksii tarinoita, niin ei kannata laittaa niihin loogisia virheitä jos haluaa, että edes joku uskoo.
Jopa hän ymmärtää ettei kannata puuttua, pääsee helpommalla.
Toisin kuin sinä,
joka vingut ja itket täällä ja vaivaat päätäsi asioilla , joille et mitään voi.
Nooh onneksi tarkastajia liikkuu.Kännyllä maksaminen takkuaa monella.Eivät olleet samaa etnistä alkuperää toki ukkeli yritti maksaa matkan.
Kuskit ei ota rahaa vaikka se on laillinen valuutta.Varastavat niin paljon ettei voi.
Tampere voisi alkaa myymään uudenlaisia bussilippuja; lisämäksusta saisi tietää mitä muut ovat matkastaan maksaneet
Taitaisi sellainen kiinnostaa vain hörhöjä.
Ja niitähän täällä riittää...
Venäläiset yrittää myös ilmaiseksi usein.Keskiovesta sisään.
Upea kuski. Kiva. Moni ulkomainen mies on taitava kuski ja osaa ne hommat. Suomalaisetkin hyviä, kunhan eivät jättäisi pysäkille.
Bussikuski voi olla perseeseen ammuttu karhu pahalla päällä painaa kaasua vaikka näkee ihmiset pysäkillä koska ensin edessä on toinen bussi. Ohi vaan ja näkemiin.
Ei toi mitään bussikuski käy BORDELLISSA välillä nää tiedetään siinä kuin rekkamiehet.
Eiväthän he ehdi käydä tauolla edes vessassa eikä sellaisia päätepysäkeillä usein lähellä edes ole. Rankka istuma-ammatti muutenkin verenkierronkin kannalta.
Kuskiko sen ylipäätänsä mukamas päättää kuka maksaa.Itselläni kuukausikortti niin ei tarvi arpoa mitään.Jokainen maksakoon matkansa prkl lastenvaunut vie tilaa eivätkä maksa kyydistä. Ei ummarra maksaa.Bussin pitäisi pysyä aikataulussaan niin näitä räpeltäjiä löytyy kun maksavat.Tarkkailen maksutapahtumia.
Kunhan itse maksat kuten kuuluu tehdä.
Minkä ihmeen ohjeistuksen mukaan asiakkaita päästetään ilman maksua busseihin.
Mitä se sinua, ilmeisen lainkuuliaista kansalaista noin kauheasti vaivaa jos omatuntosi on puhdas. Ei ole sinun tehtäväsi alkaa muiden asioita hoitaa.
Hi hi hi kuitenkin olet itse saanut tarkastusmaksun,lainkuulijainen.Ei kiinnosta maksaa toisten syömisiä jos ymmärrät.
Periaate että matka maksetaan ja bussimatkojen hinnat senkun nousee ihme ajatusmaailmaa onko minun omatunto puhdas nooh sellaset 35vuotta. Kuskille lopputili kun päästää ilman maksuja asiakkaita. Haluatteko helvetti oikeen mädännäisyyttä yhteiskuntaan asenteella mitä väliä.Ei kuljettajalla ole mitään oikeutta päästää maksutta asiakkaita.