Matu harjoittelee autolla ajoa parkkialueella.

Väärään paikkaan laitettu valotolppa keskeyttää hyvin alkaneen harjoittelun.

https://www.is.fi/autot/art-2000010565230.html
33342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Puhas kuin pulmunen-
- täysin mistään vastaava ja muissa vääräuskoisissa kaikki syyt

Äänestä
  • Valotolpan syytä, se valotolppa rusikoi autoa, valotolpan pystyttäjälle SYYTE !

    Äänestä

Rasistinen ja poliittinen tuomio!!!!

Toivoa sopii että ei ollut naispuolinen tuomari.

Äänestä

Auto ei totellut ihmeellistä kieltä , näytti kuka määrää ja kurmuutti kuskia , tuomitaan rasistina-autona purkaamolle .

Äänestä

Lentävänmaton ohjekirjasta ei ollut mainintaa valotolpasta. Arabikielinen karttaohjelmakaan ei tuntenut tolppaa. Sandaalit tuossa joutuu koville. Ja kamelin peräkarva riipus.

Äänestä

KELAn syy hammasoperaattio tehty LIIAN HALVALLA..

Äänestä
  • On siinä ollut sianajajalla häpeämistä kun joutuu esittämään oikeudessa vähä-älyisen matun keskimiä tarinoita. Kun matu tyrii asiansa, syylliseksi pyritään aina ja joka kerta osoittamaan joku muu.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    On siinä ollut sianajajalla häpeämistä kun joutuu esittämään oikeudessa vähä-älyisen matun keskimiä tarinoita. Kun matu tyrii asiansa, syylliseksi pyritään aina ja joka kerta osoittamaan joku muu.

    Sehän on persujen tyyli. Kaikki aina muitten syy.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Sehän on persujen tyyli. Kaikki aina muitten syy.

    No nyt sulla vassariparka viiraa enemmänkin.

    Äänestä

Pellolla on hyvä harjoitella !
Muista kysyä varpuselta ja talitintiltä kaahauslupa.

Äänestä
  • Viidakkomatun ja savannimatun ajotaidoilla on suuri eroavaisuus.Nämä Suomessa asuvat taxisuharimamut ovat hyviä navigaattorin avulla suunnistavia kuskeja kaikki kunnia heille siitä.

    Äänestä

Ei kukaan ole seppä syntyessään. Eiköhän tuokin pian suhaa taksin ratissa.

Äänestä

Samalla lailla Ukrainalaiset opettaa lapsijaan ajamaan kerrostaloja ympäri, välillä yleiselle tielle auto väärällä kaistalla. Poliisit ei saa puuttua ukrainalaisten autoiluun... Onneksi nyt Suomalaisia on ruvennut ajaa UA autoilla

Äänestä

Poliisi puuttuu ukranalaisten rikoksiin, mikäli niihin syyllistvät. Mutta tottakai ovat syyllisiä vaikka mihin kun muslimit töpeksivät.

Äänestä

Heikkolahjaisia ne on, ei siitä pääse mihinkään. Jäänyt lapsena leikit kesken ja vähä-älyisenä jatkavat leikkejään siellä missä ei pitäisi. Jos älyn lahjoja olisi ollut enemmän, on mahdollista että olisi voinut löytyä sopivampi paikka bemarilla suttauttamiseen.

Äänestä

Sossu maksaa mamuille autokoulun
Suomalainen maksaa itse 6000 euroa

Äänestä

huumeita on suomessa yllinkullun...Yle kertoo

Äänestä
  • Suomalaiset kuulit ne niitä välittää.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Suomalaiset kuulit ne niitä välittää.

    Ei ole suvakilla mitään tietoa näköjään asioista.

    Äänestä

Lisäksi hän joutuu maksamaan vakuutusyhtiölle sen maksamista vakuutuskorvauksista 2 911 euroa, 80 euron rikosuhrimaksun ja 350 euroa asianosaisten oikeudenkäyntikuluja. Yhteissumma on noin 3 700 euroa...

Jaa...saiko mamualennusta korvauksiin vai mitä..

Valotolppa kumoon ja siinä sivussa toimitettiin sivullinen auto ja vain 2900 euron korvausvaade..

Valotolppa uusiminen kun maksaa enemmän

Äänestä
  • Oman auton kolari menee kaskon piikkiin..

    Äänestä

Kiitos valaisintolpan että päätti harjoittelun. Pysäköintialueella liikkuu paljon ihmisiä autolleen tai autoltaan. Tuolla ajotavalla voi helposti saada aikaan ruumiita. Ihan ehtaa Afrikan meininkiä.

Äänestä
  • Onneksi öei suomalaiset töpeksi kuin joka päivä. Heille on annettava käänialennusta ,varsinkin Peltokankaalle. Sekä känniaennusta Vornaselle ampumisesta tuolle vajakille.

    Äänestä

lisää näitä, sanoo RKP:n Bidee-EEVA, pakko uskoa, että kova tarve on.

Äänestä

Voi sentään kun taas niiiiiin tärkeä aloitus persulta
Kaikki rotupuhtaat ( ? ) )ajavat niihin loistavasti ?

Äänestä
  • Suvakki rageaa siinä ihan simona.

    Äänestä

  • Kyllä saa persuja hävetä meillä ja maailmalla.

    Äänestä


  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Kyllä saa persuja hävetä meillä ja maailmalla.

    Häpeä sinä vaan kaikessa rauhassa, sinun vassarina pitääkin hävetä olotilaasi loppuikäsi.

    Äänestä

Keskustelun aihe EI ole persu. Vassari se kääntää taas aiheen sivuun alkuperäisestä. No kukas muu kuin...

Äänestä

Tuosta jutustahan voi päätellä, että kysymyksessä oli tavallinen suomalainen peruspöljä!

Äänestä

kun sekoittaa jarru ja kaasupolkimen niin kortti oli hankittu miten ???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Väärään paikkaan laitettu valotolppa keskeyttää hyvin alkaneen harjoittelun.

https://www.is.fi/autot/art-2000010565230.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu