Bidenin esikunta keksi hienon jutun

Tuo ilmoitus koronatartunnasta oli hieno juttu. Bidenilla isosti syytä vetäytyä kisasta mutta ei voi sitä tehdä.
Tämä korona oli hyvä juttu kun nyt hän voi vetäytyä pettämättä äänestäjiään ja menettämättä mainettaan.
Nyt Kamala Harris kehiin ja homma on hoidossa. Harrisin etuja ovat työkonemus, koulutus rotu sekä se, että hän on nainen.
Trump pääsee eläkkeelle.
Tiedä vaikka jossain hoivakodissa pian tapaisivat Joe ja Donald ;-)

5

165

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi ottaa koville vanhalle miehelle...

    • Anonyymi

      Trumpistit pitävät nyt toisessa korvassaan valkoista lappua, aivan kuten heidän narsistisella messiaallakin on.

    • No nyt tämä sitten toteutui.
      Biden pitää nyt pientä taukoa.
      Oikealla esiintymisellä Harris hoitaa homman.
      Mielenkiinnolla odotan tilannessa jossa peruskoulun käynyt upseerikoulusta pois potkittu Trump yrittää kumota Harrisin, siis laajan (oikean) työkokemuksen omaavan ja yliopiston käyneen juristin mielipiteitä esimerkiksi rikollisuuden vähjentämisestä.
      Mielenkiintoista tulee olemaan se kun Trump yrittää väittää vastaan Harrisin (entinen piirisyyttäjä) mielipiteistä koskien yksityisihmisten aseiden kontrollia.
      Tuleva varapresidenttiehdokas on tärkeä valinta.
      Latinasnkielinen viisaus: Nomen est omen tulee mieleen historiasta.
      Voi kun tämä nimi olisi Kennedy tai Obama.

      Mitä mieltä olette?

    • Anonyymi

      Trumpetisti on huono valinta sekin - hän ajoi tuota tappopiikkihommaakin eteenpäin - ei ollut järki päässä estämään kansanmurhaa ja mieletöntä vammaisuuden lisääntymistä, sairauksia, syöpää ym.

      Monipa ei tätä muista tai tiedosta lainkaan - näin unohtuu, mutta historian kirjoittajat ne osaa vetää varmasti aina omaan pussiin.

      Venäjä kuitenkin kieltäytyi ottamasta näitä liemiä ja veri säilyi terveenä ja verensiirtoja voi suorittaa ilman riskejä sairastua tai kuolla.

    • Anonyymi

      JENKKILÄN SARJAA KUSETUKSIA KANSALLE....

      Eiköhän ne jenkit halua taas sotaa saada aikaiseksi. Kohta joku Iran vaikka kohteena täystuhoterrorismilla??

      Eikös ne säveltäneet jo sitäkin, että pojalla oli 3 tiliä ulkomailla - kyllä on helppo nakki kun tappaa ja sitten voi vapaasti median kanssa tehdä taas suunnitelmia.
      Uskaltavatko lähteä todella taas sotaan tekosyillä???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      234
      3895
    2. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      46
      2527
    3. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      240
      1790
    4. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      99
      1671
    5. Millaisessa tilanteessa olisit toiminut toisin

      Jos saisit yhden mahdollisuuden toimia toisin?
      Ikävä
      106
      1654
    6. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      47
      1469
    7. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      16
      1469
    8. Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen

      No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.
      Maailman menoa
      168
      1401
    9. Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!

      "Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze
      Maailman menoa
      129
      1143
    10. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1102
    Aihe