Tuo ilmoitus koronatartunnasta oli hieno juttu. Bidenilla isosti syytä vetäytyä kisasta mutta ei voi sitä tehdä.
Tämä korona oli hyvä juttu kun nyt hän voi vetäytyä pettämättä äänestäjiään ja menettämättä mainettaan.
Nyt Kamala Harris kehiin ja homma on hoidossa. Harrisin etuja ovat työkonemus, koulutus rotu sekä se, että hän on nainen.
Trump pääsee eläkkeelle.
Tiedä vaikka jossain hoivakodissa pian tapaisivat Joe ja Donald ;-)
Bidenin esikunta keksi hienon jutun
5
251
Vastaukset
- Anonyymi
Voi ottaa koville vanhalle miehelle...
- Anonyymi
Trumpistit pitävät nyt toisessa korvassaan valkoista lappua, aivan kuten heidän narsistisella messiaallakin on.
No nyt tämä sitten toteutui.
Biden pitää nyt pientä taukoa.
Oikealla esiintymisellä Harris hoitaa homman.
Mielenkiinnolla odotan tilannessa jossa peruskoulun käynyt upseerikoulusta pois potkittu Trump yrittää kumota Harrisin, siis laajan (oikean) työkokemuksen omaavan ja yliopiston käyneen juristin mielipiteitä esimerkiksi rikollisuuden vähjentämisestä.
Mielenkiintoista tulee olemaan se kun Trump yrittää väittää vastaan Harrisin (entinen piirisyyttäjä) mielipiteistä koskien yksityisihmisten aseiden kontrollia.
Tuleva varapresidenttiehdokas on tärkeä valinta.
Latinasnkielinen viisaus: Nomen est omen tulee mieleen historiasta.
Voi kun tämä nimi olisi Kennedy tai Obama.
Mitä mieltä olette?- Anonyymi
Trumpetisti on huono valinta sekin - hän ajoi tuota tappopiikkihommaakin eteenpäin - ei ollut järki päässä estämään kansanmurhaa ja mieletöntä vammaisuuden lisääntymistä, sairauksia, syöpää ym.
Monipa ei tätä muista tai tiedosta lainkaan - näin unohtuu, mutta historian kirjoittajat ne osaa vetää varmasti aina omaan pussiin.
Venäjä kuitenkin kieltäytyi ottamasta näitä liemiä ja veri säilyi terveenä ja verensiirtoja voi suorittaa ilman riskejä sairastua tai kuolla. - Anonyymi
JENKKILÄN SARJAA KUSETUKSIA KANSALLE....
Eiköhän ne jenkit halua taas sotaa saada aikaiseksi. Kohta joku Iran vaikka kohteena täystuhoterrorismilla??
Eikös ne säveltäneet jo sitäkin, että pojalla oli 3 tiliä ulkomailla - kyllä on helppo nakki kun tappaa ja sitten voi vapaasti median kanssa tehdä taas suunnitelmia.
Uskaltavatko lähteä todella taas sotaan tekosyillä???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3682278IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk541751Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1551389Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.981348- 1531326
Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021171Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten121162Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.851122Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast4701067Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan481022