Näin se Trump puhuu pötyä

11125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat
Aloittaja

Ilmeisesti ei trumpistien mielestä haittaa mitään. Ihan normaalia.

Äänestä
  • Kyllä koska hän ajattelee maansa köyhiä. Eihän tämä nykyinen ukko ole mitään tehnyt köyhien hyväksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Kyllä koska hän ajattelee maansa köyhiä. Eihän tämä nykyinen ukko ole mitään tehnyt köyhien hyväksi.

    Persut ovat pienen ihmisen puolustajia toisin kuin vihervassut jotka ovat rikkaiden etujen ajajia.

    Jenkeissä rikkaat demokraatit hyötyivät bidenistä kun taas köyhät köyhtyivät.

    Äänestä

  • Aloittaja

    Anonyymi00003 kirjoitti:

    Kyllä koska hän ajattelee maansa köyhiä. Eihän tämä nykyinen ukko ole mitään tehnyt köyhien hyväksi.

    Höpön höpön. Republikaanit ovat täysin oikestoa. Siellä ei köyhiä ajatella. Naurettava väite.

    Äänestä

  • TruthStillHurts kirjoitti:

    Höpön höpön. Republikaanit ovat täysin oikestoa. Siellä ei köyhiä ajatella. Naurettava väite.

    Totta!

    Äänestä

Perjantait vaikeita päiviä? Koita jaksaa.

Äänestä
  • Aloittaja

    Eivät ole. Kohta katoan täältä pariksi päiväksi.

    Ilmeisesti tästäkään taas ei olisi saanut avausta tehdä? Ainoa sopiva aihe on vasemmistolaisten marjanpoiminta tänään?

    Äänestä

Kaikkein suurin pelko vassuilla ja näillä epädemokraattisen puolueen ihmisillä on että epädemokraattinen puolue kaatuu. Trump ei tuhoa demokratiaa vaan demokraattisen puolueen. Tästä syystä vassut pelkää kuollakseen Trumpin valtaa.

Tämä asia leviää Eurooppaan ja osittain on jo levinnyt. Kun nähdään että demokraatit ja punikit täällä eivät ole tehneet mitään kansan hyväksi, ja kun he vaan hyysää tulijoita, erästä uskontoa erityisesti, kansat eivät tätä hyväksy. Vastareaktio tulee olemaan raju.

Äänestä
  • Lääke olisi kaikkialla oman kansan etu ykköseksi. Mutta se ei punikeille käy. Kärsikää sitten oikeiston raikkaista tuulista.

    Äänestä

Demokraatit puhuu niin totta kun osaavat.

Äänestä

Trump jyrää ja vassarit pillittää, hienoa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


TruthStillHurts kirjoitti:

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010574581.html

Lukekaa itse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu