Onko niissä parissa kerrostalossa asukkaita? Vai ovatko tyhjillään, lähes tyhjillään. Vuokrailmoituksia on muutamasta asunnosta, ei kovin halvalla kun miettii sijaintia, tai sitten ei voi halvemmalla vuokrata, miten lie kustannukset.
Jäminkipohja keskustelua
8
2022
Vastaukset
- Anonyymi
Onko jäminkipohjassa mitään? Kauppaa, ravintolaa ? Voisin muuttaa sinne jos on palveluita ja halpa vuokra. t. eläkeläinen
- Anonyymi
Ei oo mitään, lähin kauppa Ruoveden kirkonkylällä. Itekkin miettinyt että muuten vois muuttaa Jäminkipohjaan mut kauppa vähän liian kaukana. Tottuishan siihen tietty, ehkä.
- Anonyymi
Onko jäminkipohjassa nuorempia naisia vapaana. Sinne voisi muuttaa jos sieltä saisi naisen.
- Anonyymi
Jäminkipohjaan ei kannata muuttaa, vaikka olisi naisia täynnä koko kylä. Ränstyviä kerrostaloja, alkoholisoituneita ja elämän laidalle jääneitä ihmisiä. Koko Ruovesi suurinpiirtein samanlaista aluetta, kuin Jämäri.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jäminkipohjaan ei kannata muuttaa, vaikka olisi naisia täynnä koko kylä. Ränstyviä kerrostaloja, alkoholisoituneita ja elämän laidalle jääneitä ihmisiä. Koko Ruovesi suurinpiirtein samanlaista aluetta, kuin Jämäri.
mukavaa silti
- Anonyymi
Asuu ihan normaalia työssäkäyviä ja yrittäjiä.
- Anonyymi
Jaa Jämärissä vai? Et ole tainnut hetkeen käydä?
- Anonyymi
Ne Jämärin kerrostalot rakennettiin Pohjan Sahan ollessa vielä voimissaan. Työntekijöitä oli järjettömät määrät. Yksi kerrostalo on jo aikaa sitten purettu, toinen on vieressä ja jotain maalisuttua jo päädyssä ja paikat hunningolla.
Siellä entisen ruokakaupan takana olevissa parissa kertsissä on asukkaita. Osa kai on ihan normaaleja ihmisiä. Sitten on alkoholisoitunutta sakkia tietysti lisäksi. Jämärissä ei ole enää työpaikkoja. Koko kyläkunta pikkuhiljaa tyhjenee.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3223744Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283530Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku42210- 1061584
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181488Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1211251Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j136907Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit99850Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta77777- 85713