Liika humanismi on tuhonnut ilmaston ja koko planeetan!

Anonyymi-ap

Alkaen vaikka demokratiasta. Demokratialla ei ole muuta motiivia kuin ihmisten suojeleminen diktatuurilta, mikä perustuu ihmisten hyvinvoinnin suojelemiseen. Mutta ihmisten hyvinvointi on juurisyy siihen, että kaikella muulla luonnolla menee huonosti. Ihmisten hyvinvointi perustuu aina luonnon riistämiseen ja sen resurssien häikäilemättömään käyttöön. Hyvinvointivaltiota ei pitäisi olla olemassakaan.

Mitä kurjemmin ihmisillä menee sitä paremmin luonnolla menee. Ihmisten terveydenhuolto pitäisi lakkauttaa, jotta ihmisiä kuolisi enemmän ja nuorempina, koska sillä tavalla saataisiin maailman väkiluku laskuun. Kaikki rokotteet ja lääkkeet pitäisi heti vetää markkinoilta ja kieltää. Vammaisia ei pitäisi auttaa millään tavalla vaan heidän pitäisi antaa kuolla vammoihinsa.

Demokratian sijaan pitäisi tulla diktatuuri, koska ihmisten vapaus johtaa aina vapauteen tuhota luontoa. Diktaattorin pitäisi rankaista ihmisiä ankaralla kädellä jokaisesta ympäristörikoksesta. Esimerkiksi, jos heität roskan luontoon, ja poliisi näkee sen, kätesi pitää leikata irti ja ripustaa varoitusmerkiksi muille roskaajille. Sillä tavalla saadaan roskaaminen loppumaan.

Ihmisillä ei saa olla rahaa kuin hengissä pysymiseen, koska kaikki muu on turhaa rihkamaa, joka vain tuhoaa luontoa. Valtion pitää ankarasti säännöstellä jokaisen elintarvikkeen saatavuutta, niin että meillä on pysyvä säännöstelytalous.

Ihmisten asumukseksi kelpaa teltta tai pieni koppi, jossa on vain sänky ja alkeellinen käymälä. Ruuaksi kelpaa puuro tai joku herneistä tehty yksinkertainen kasviskeitto. Se riittää hyvin hengissä pysymiseen.

Ja ne lapset. Lasten saanti pitää olla harvojen etuoikeus. Ihmiset pitää mitata heidän älykkyytensä ja kykyjensä mukaan, ja vain parhailla pitää olla oikeus hankkia lapsi. Muiden vahinkolapset pitää kaasuttaa kuoliaiksi ja polttaa. Näin estetään maailman väkiluvun liiallinen kasvu.

Lentokoneet ja muut härvelit pitää tietysti välittömästi kieltää. Ne pitää purkaa ja osista tehdä työkaluja orjille. Ne jotka muuten kieltäytyvät työskentelemästä luonnon hyväksi pitää näet orjuuttaa. Kaikki rajat pitää sulkea kokonaan ja palata suljettuun agraariyhteiskuntaan, jossa talonpojat viljelevät maata ja tekevät töitä luonnon hyväksi. Lihakarjaa ei tietenkään saa viljelle vaan kaikki viljely täytyy muuttaa 100 % kasvisperäiseksi.

Kaikki energia pitää tuottaa puusta rakennetuilla tuulimyllyillä ja vesirattailla. Mitään modernia teknologiaa ei saa luoda eikä kehittää, koska se heti johtaa luonnon tuhoutumiseen. Valtion pitää luoda inkvisitio tätä valvomaan ja vihreästä ideologiasta poikkeavat yksilöt pitää pistää jalkapuuhun torin keskelle muiden syljeksittäviksi.

Ihmisille pitää kirjoittaa ekoraamattu, josta he oppivat luonnonsuojelun arvon jo pienestä pitäen. Sitä pitää opettaa lapsille ulkoa jo koulutuksen alemmilla asteilla. Siinä pitää opettaa, että kaikkein korkein arvo on luonto, ja ihminen on muun luonnon alapuolella. Vain sillä tavalla ihmislajin ylpeys saadaan kuriin. Kaikki muu moraali on alisteista luonnolle, koska ilman luontoa ihmislajia ei olisi olemassa, eikä siis moraaliakaan. Luonto on kaikkein tärkein asia.

Rakit ja muut kotkotukset tietysti heti hengiltä. Meillä ei ole varaa sirkushuveihin, kun maapallo haukkoo henkeään.

Muutenkin humanismi on maapallon kannalta turmiollista. Kaikki ihmisten hyvin kohtelu pidentää heidän elinikäänsä ja sitä kautta kasvattaa maailman väkilukua. Väkivalta pitää sallia esimerkiksi parisuhteissa, koska se toimii hyvinvointia vastaan. Itsemurhaa pitää helpottaa niin paljon kuin mahdollista ja kaupunkeihin rakentaa vapaaehtoisia kaasukammioita, joissa ihmiset voivat helposti hoitaa itsensä hengiltä. Ihmisten soisi olevan toisilleen mahdollisimman törkeitä ja rujoja, jotta mahdollisimman moni tekisi niin.

0

237

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

        Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
        Maailman menoa
        272
        3402
      2. Muovikassikartelli

        Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
        Talousrikokset
        21
        1883
      3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

        Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
        Maailman menoa
        29
        1549
      4. Mikä tekee sen

        Vetovoiman kaivatussasi?
        Ikävä
        84
        1421
      5. Harmittaako joku

        Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
        Ikävä
        137
        1068
      6. Miksi et vain uskalla!?

        On niin ikävä...
        Ikävä
        81
        1024
      7. Hallintooikeus..

        "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
        Pyhäjärvi
        67
        953
      8. Olen rakastunut

        varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
        Ikävä
        86
        806
      9. Jos se joskus oli molemminpuolista

        niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
        Ikävä
        61
        717
      10. Laita nyt se viesti

        Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
        Ikävä
        51
        706
      Aihe