Kehoitus kaikille työnantajille

PALKATKAA TÖIHIN!!!
3116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000010565414.html

Petteri Orpon ja Riikka Purran hallitus on saanut totaalisesti tämän maan polvilleen.

Työllisten määrä jälleen laskenut. Eikö se pitänyt Orpon, Purran ja Satosen mukaan olla niin, että tulee sata tuhatta uutta työpaikkaa lisää. Nythän huidellaan jo -220 000 vajauksen vauhdilla.

Eli siis porvarihallitus ei saa Suomen taloutta kuntoon...vaikka tämäkin oli kirjoitettu "hallitusohjelmaan"...päin seinääkö tässä nyt mennäänkin ja porvarivauhdilla?!

1Äänestä

PALKATKAA TÖIHIN että voidaan MENNÄ TÖIHIN!!!

Äänestä

Älkää palkatko, pyydän hartaasti. Jättäkää rauhaan!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

PALKATKAA TÖIHIN!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu