wc-pytty toimi väärään suuntaan

Olin laivalla, jossa wc-pytty tyhjenee napin painamisen jälkeen hurjalla imaisulla. Olin tehnyt tarpeeni, nousin pytyltä ja painoin nappia. Sen sijaan että pytty olisi imaistu tyhäksi niin jostain syystä se puhalsikin pytyn sisällön hirveällä paineella ulospäin. Kastuin aivan läpimäräksi. Ainoa lohtu koko jutussa oli se, etten onneksi ollut paskantanut.
51574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Toi wc-pytyn toimivuus on yks suosituimmista moka-aiheista. Niitä on nähty tarpeeksi! Unohtakaa ne ja pierut!

Äänestä
  • Tää oli kyl vast eka sellanen, ja olen sentään palstaa jatkuvasti seurannut. Ja pierujutut ne vasta parhaita onkin :P

    Äänestä

  • lintunen kirjoitti:

    Tää oli kyl vast eka sellanen, ja olen sentään palstaa jatkuvasti seurannut. Ja pierujutut ne vasta parhaita onkin :P

    Kun tälläinen iso läskiperse istuu sellaiseen imupönttöön niin tekee skutaa, kun istuu siinä pöntöllä oikein tiiviisti ja painaa nappia. Veto imaiseen ihmisen niin tiukasti kiinni siihen pönttöön ettei siitä meinaa päästä millään irti.

    Äänestä

Eipä kuulosta kovin uskottavalta! Oon itse laivalla töissä ja kysyin päivystävältä reparilta onko sellainen suihkuaminen mahdollista ja hänkään ei ollut koskaan kuullut vastaavaa. Voi olla, että sun juttu oli tottakin, mutta yleisesti ärsyttää nää jutut jotka on keksitty omasta (puu)päästä. Anteeksi kun solvasin jos juttu tosissaan meni ihan näin kuten sanoit.

Äänestä
  • Totta joka sana. Juttu tapahtui m/s Atalayalla, joka on Koreassa rakennettu EFFOAn kauppalaiva. Kysy uudestaan, mutta nyt laivan konemestarilta, eihän reparit osaa tehdä muuta kuin vaihtaa lamppuja. Oletan, että sinä olet matkustajalaivalla, joka seilaa näitä äitikän pyykkivesiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


helmi-orvokki kirjoitti:

Olin laivalla, jossa wc-pytty tyhjenee napin painamisen jälkeen hurjalla imaisulla. Olin tehnyt tarpeeni, nousin pytyltä ja painoin nappia. Sen sijaan että pytty olisi imaistu tyhäksi niin jostain syystä se puhalsikin pytyn sisällön hirveällä paineella ulospäin. Kastuin aivan läpimäräksi. Ainoa lohtu koko jutussa oli se, etten onneksi ollut paskantanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu