Satutin rakastamaani ihmistä fyysisesti

Anonyymi-ap

Riita yltyi väkivaltaiseksi ja ero tuli. Maksaisin mitä tahansa jotta voisin palata ajassa taaksepäin ja korjata tilanteen järkevällä tavalla.

Herään öisin ikävään, itken, olen itselleni vihainen. Jättäjä ei ole tässä tarinassa se paha, vaan minä olen.

Onko kohtalotovereita?

14

890

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Menet terapiaan niin ehke seuraavassa suhteessa osaat toimia. Jätät eksäsi rauhaan. Olet tehnyt hänelle elinikäiset traumat käytökselläsi.

      • Anonyymi

        Tämä. Hoida ongelmasi kuntoon ennen seuraavaa suhdetta.


    • Anonyymi

      Silloin pitää vain jättää toinen rauhaan ja opetella käsittelemään aggressiotaan ennen kuin alkaa mihinkään suhteeseen.

      • Anonyymi

        No mutta eikö miesten kilareihin oo aina hyvä syy, joku luottamuspula tai jotain?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No mutta eikö miesten kilareihin oo aina hyvä syy, joku luottamuspula tai jotain?

        Aina löytyy syy ja anteeksipyyntö. Sama pätee päihdeongelmiin. Loputonta joustoa ja pettymistä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aina löytyy syy ja anteeksipyyntö. Sama pätee päihdeongelmiin. Loputonta joustoa ja pettymistä.

        Jaa, nyt en kyl ymmärrä


    • Anonyymi

      No kumautat mies itteäs kupoliin niin olet sujut itsesi kanssa, erova väkivallasta fantasioija

    • Anonyymi

      Kuinka mones suhde meni siinäkin.. edellinenkin selvittämättä.

    • Anonyymi

      Haluaisitko tulevaisuudessa paljon kirjeitä naisilta, vai mitä täällä itket ja alustelet?

    • Anonyymi

      Kyllä sä seuraavissakin suhteissas oot väkivaltanen. Kun tulee isompaa riitaa niin alkaa taas nyrkit heiluun, niin se vaan menee.

    • Ei missään tilanteessa hyväksyttävää toimintaa, käytätkö steroideja tai muita aineita, jotka aiheuttaa agressiivisuutta? Ootko käynyt vihanhallintaterapiassa? Itsekkin koen välillä epävakaasta johtuen todella kovia raivopurkauksia, mutta en oo ketään ikinä satuttanut niiden aikana, en lemmikkei, perhettä tai läheisiä, itseäni lähinnä, en vois ikinä kuvitella satuttavani ihmistä jota rakastan, ikinä. Ei oo musta normaalia..

    • Anonyymi

      Nollalinja on kaiken A ja O. Hae apua itsellesi rohkeasti. Kerran kun käytit väkivaltaa niin raja ylitetty. Nyrkki heiluu herkemmin jatkossa. Mutta positiivista, että tiedostat itse asian. Olet menettänyt täydellisesti luottamuksen, polttanut sillat edestä ja takaa. Siinä onkin työsarkaa saada se takaisin.
      Jos ja kun ehkä vihanhallintakursseilla ym. avuilla askel kerrallaan saat työstettyä asiaa huomaat samalla päässeenä päihteistä irti.
      Jos vetäsit selvinpäin niin jep vaan, Iso ego.
      Tykkäät silloin naisen alistamisesta, nöyryyttämisestä. Mieti mitä teit ja hoida homma kotiin.
      https://youtu.be/roTSs0q_HfQ?si=8aXAqo34M6ebGFVj

      • Anonyymi

        Tapaukseen ei liittynyt päihteitä. Pitkään jatkunut riitely äityi. Molemmat satutti toinen toistaan mutta itse tein kovemmin.


    • Anonyymi

      Kävele naisesi vierellä, älä edessä. Opettele arvostamaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      29
      5027
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      64
      1904
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      112
      1803
    4. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1670
    5. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1604
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      225
      923
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      901
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      43
      853
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      813
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      782
    Aihe