Lieksa pride ja Lieksa kirkko pride vuosittaiset perinnetapahtumat

Lieksasta on kuoriutunut pride tapahtumien moniosaaja. Tapahtumien järjestäminen sujuu mukavasti ja vierailijoita riittää. Onko vihdoinkin löytynyt lieksalaisten leipälaji.
25591
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Kirkoon pervopalveluksiin tulee penkkeihin anustapit. Voi sitä mielhyvän hyrinää, kun pervot alkaa hymistä jo ennen papin tuloa kirkkoon.

Äänestä

Katolilaisessa kirkossa sentään papit antaa kokista ja sipsejä ennen tuota.

Äänestä
  • Kuoripojilla on kimakka ääni pappien käsittelyn jälkeen.

    Äänestä

  • Niin antaakin heti suuhunannon jälkeen. En suosittele . Lapsille. Tökis ottaisi mielellään.

    Äänestä

Lieksa pride rules!

Äänestä

Pride tapahtumat ja bemarikokoontumiset ovat merkittäviä kulttuuritapahtumia.

Äänestä
  • Perinteet velvoittavat. Jatkakaa samaan malliin.

    Äänestä

Bemari parkissa tutkitaan tarkkaan pakoputkia kenen pakoputki paukkuu koviten 🦍💨

Äänestä
  • Älä sinäkään laita poikasi bemariin äänenvaimenninta.

    Äänestä

Lieksa pride rules!

Äänestä

Mikä siinä persreijässä niin kovasti viehättää?

Äänestä
  • Sieltä tulee kakkaa ☝🏻

    Äänestä

  • Kyllä tiukka ahnus aina väljän pinpin voittaapi...

    Äänestä

Perinteitä kunnioittaen ja rakkaudella pride ja BMW ajelut.

Äänestä
  • Lieksalaisia perinteitä 🏋🏻‍♀️

    Äänestä

  • Ei piä paikkaansa, mun lempinäyttelijä on Chessie Rae! 🤨

    Äänestä

Lieksan pride viikko lähestyy loppuaan ja huipentuu huomenna mahtavaan bemu paraatiin jonka kärjessä kulkee kaupungin valtuusto furry asuissa

Äänestä
  • Jatkis oli kiilannut kärkeen BMW 535 Pakettiauto mallilla.

    Äänestä

BMW.

Äänestä

Lieksassa toimivat ihmisyyden kannalta tärkeät toimijat kuten pride, kirkko pride ja bemaripojat. Muut kunnat voivat vain unelmoida Lieksan edistyksellisyydestä.

Äänestä

BMW

Äänestä

pridet lippuineen ja marsseineen ulos Lieksasta. vetäkää haisevat paska luunne muualle SETA LÄHETTIläät

Äänestä

Lieksa ja Kirkko alkavat osaamaan pride tapahtumien järjestämisen tyydyttävällä tasolla. Osallistujien palautteet ovat olleet tyytyväisiä.

3Äänestä

Ihanaa, poikarakkautta.

2Äänestä

SETA on rikollisten järjestö. tämä on hyvä tietää kaikkien järki ihmisten.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lieksasta on kuoriutunut pride tapahtumien moniosaaja. Tapahtumien järjestäminen sujuu mukavasti ja vierailijoita riittää. Onko vihdoinkin löytynyt lieksalaisten leipälaji.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu